Rota

İstanbul turları ne olacak?

İstanbul turları ne olacak?
19 Kasım 2020, 08:54
Rus Tur operatörleri, Türkiye'de koronavirüs salgınına karşı alınan yeni önlemlerin İstanbul turlarının satışları üzerindeki etkisini yorumladı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Türkiye'de koronavirüs salgınına yönelik alınan yeni tedbirlerin Rusya'dan İstanbul'a yönelik turları etkileyip etkilemeyeceğini masaya yatırdı.

Tur operatörleri TUI Russia, Russian Express ve ICS Travel Group'un uzmanlarına göre sonbahar-kış sezonunda, İstanbul turları yeni kısıtlamalarla bağlantılı olarak son dakika formatında rezerve ediliyor. Satış derinliği ortalama 10-14 gün.

Tur operatörlerine göre, 20 Kasım'dan itibaren Türkiye'de başlayacak yeni kısıtlamalar İstanbul'a tur talebinde düşüşe yol açacak.

Pazar katılımcıları, İstanbul'a turların toplu olarak iptal edilmesini veya başka bir zamana kaydırılmasını beklemiyor. Çünkü bu durumda tur ücreti maliyetler düşülerek iade edilecek ve bu seçenek turistlerin büyük çoğunluğunun işine gelmeyecek.

Buna ek olarak, gözlemcilere göre, birçok kişi normal uçuşlar için iade edilmeyen biletler satın aldığından bağımsız gezginler İstanbul gezisinden vazgeçmeyecek. Uzmanlar ayrıca İstanbul'a ulaşım akışında bir azalma beklemiyor.

Uzmanlar aynı zamanda Türkiye'de alınan önlemlere ilişkin bilgilerin doğru yorumlanmasının önemini vurguluyor. Yeni kısıtlamalar İstanbul'u dünyaya kapatmayacak. Sokağa çıkma yasağı sadece geceleri uygulanıyor ve turist transferlerini etkilemeyecek.

İstanbul'daki turistler için popüler müzeler, camiler ve geziler devam edecek. Sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yönetilen müzeler bir istisna olacak.

Ayasofya, Sultanahmet Camii, Topkapı Sarayı ve Dolmabahçe gibi mekanlar turistlerin ziyaretine açık olacak.

ATOR'un değerlendirmesinde İstanbul'da hafta sonları göze çarpan tek olumsuzluğun cafe ve restoranların sadece paket servis hizmeti vermesi ve saat 20.00'den sonra kapanmalarının olduğu belirtildi. .

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha