İstanbul Turizm Platformu Direktörü Şengül Altan Arslan Türkiye Belediyeler Birliği’ne atandı

İstanbul Turizm Platformu Direktörü Şengül Altan Arslan Türkiye Belediyeler Birliği’ne atandı
14 Haziran 2024, 23:36
İstanbul Turizm Platformu Direktörü Şengül Altan Arslan, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandı.

İstanbul Turizm Platformu (İTB) Direktörü Şengül Altan Arslan, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 5 Haziran 2024 tarihinde başkan seçildiği Türkiye Belediyeler Birliği’ne genel sekreter yardımcısı olarak atandı. 13 Haziran’da İTB’deki görevinden ayrılan Şengül Altan Arslan, bugün Türkiye Belediyeler Birliği’ndeki görevine başladı.

Şengül Altan Arslan Kimdir?

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünü bitiren Şengül Altan Arslan iş hayatına Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nda başladı. 5 yıl engelliler alanında çalıştıktan sonra Başbakanlık Kadının Statüsü ve Sorunları Genel Müdürlüğü’nde görevlendirilen Şengül Altan Arslan, bir müddet aynı kurumda daire başkanlığı görevinde bulundu. 2011 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına Müşavir olarak atanan Şengül Altan Arslan, 2019 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler – Sağlık – Kültür ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandı. 31 Mayıs 2022’de görevinden istifa ederek ayrıldı. Şengül Altan Arslan’ın istifası o günlerde basına “İBB’de Kılıçdaroğlu ekibinin tasviyesi” şeklinde yansımıştı. Ardından turizm tecrübesi olmamasına rağmen İstanbul Turizm Platformu’nun direktörlüğüne atanmıştı.

Şengül Altan Arslan’ın Genel Sekreter Yardımcısı olarak atandığı Türkiye Belediyeler Birliği’nin genel sekreterlik koltuğuna atanacak isim için görüşmelerin devam ettiği gelen bilgiler arasında. Şengül Altan Arslan'dan boşalan İstanbul Turizm Platformu (İTB) direktörüne ise bu kez sektör tecrübesi olan bir ismin atanması bekleniyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha