İlk gün rakamları belli oldu

İlk gün rakamları belli oldu
23 Haziran 2021, 08:44
Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı yetkilileri, Türkiye ile uçak seferlerinin yeniden başlatıldığı dün gerçekleştirilen uçuş sayılarıyla ilgili rakamları paylaştı.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı yetkilileri, Türkiye ile uçak seferlerinin yeniden başlatıldığı bugün, ülkeler arasında neredeyse 80 uçuşun gerçekleştirilmiş olacağını belirtti.

10 Rus havayolu şirketi Türkiye uçuşlarına başladı

Sputnik’teki habere göre Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsiya) yetkilileri, uçuş kısıtlamasının kaldırılmasının ardından 10 Rus havayolu şirketinin Türkiye’ye yeniden uçmaya başladığını söyledi.

İlk gün 54'ü charter toplam 78 uçuş düzenlendi

Rosaviatsiya’nın açıklamasına göre uçak seferlerinin 15 Nisan’dan sonra ilk defa düzenlendiği bugün, Rusya ile Türkiye arasında 78 uçuş gerçekleşmiş olacak. Söz konusu seferlerden 54’ü charter uçuş şeklinde gerçekleşecek.

Türkiye’ye, 12 Rus havayolu şirketinin uçuş izni bulunuyor.

Uçuşlar, Rusya’nın 32 havalimanından İstanbul, Ankara, Antalya, Dalaman ve Bodrum’a yapılıyor.

Rusya, koronavirüs vakalarındaki yükseliş nedeniyle Türkiye uçuşlarını 15 Nisan’da askıya almıştı. Uçuş kısıtlamasına bugünden itibaren son verilmiş durumda. Kısıtlamanın kaldırılmasına, Rusya’dan bir heyetin Türkiye’de turistler için alınan önlemleri incelemesinin ardından karar verildi.

Rusya’daki turizm otoriteleri, uçak seferlerinin bugün yeniden başlatılması ile eylül sonuna kadar Türkiye’yi ziyaret edecek Rus turist sayısının 3 milyonu bulmasını bekliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha