İki otelde 500 istihdam sağlayacağız, başvuruları bekliyoruz

İki otelde 500 istihdam sağlayacağız, başvuruları bekliyoruz
05 Ekim 2019, 12:13
Seba İnşaat tarafından Katarlı Al Rayyan Turizm ve Yatırım Şirketine (ARTIC) satılan Karaköy'deki JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Piyalepaşa'daki Sheraton Istanbul City Center ülke turizmine ve ekonomiye katkı sağlamayı amaçlıyor.

JW Marriott Istanbul Bosphorus ve Sheraton Istanbul City Center Genel Müdürü Sinan Köseoğlu, Katarlı ARTIC'ın Türkiye'de, İstanbul'da otel, rezidans, yaşam alanları üzerine yeni yatırımlar yapmak istediğini ifade etti. Köseoğlu,"Türkiye büyük bir potansiyele sahip olduğu için birçok cazip noktamız mevcut. Çünkü Türkiye'de sadece şehir turizmi değil, kültür, sağlık turizmi gibi çok çeşitli dallar bulunuyor. Yabancı yatırımcı Türkiye'deki iş potansiyelini görüyor, yatırım yapmak istiyor. 131 ülkede 31 marka ile hizmet veren Marriott International Türkiye'de de büyümeyi ve daha fazla otel açmayı öngörüyor." diye konuştu.

'Çalışanlarımızın bir gün genel müdür olmasını istiyorum'

30 yıldır uluslararası otellerde çalıştığını belirten Köseoğlu. " Yurt dışında edindiğim bilgi ve tecrübeyle Türkiye'ye geldim. Ben yetenekli, bilgili, tecrübeli genel müdürler yetiştirmeyi amaçlıyorum. Otelimizdeki bütün çalışanların yetişmesi için bizzat etkinlik gösteriyorum ve onların da bir gün genel müdür olmasını istiyorum. Türkiye'de çok yetenekli gençlerimiz var." diye konuştu. Marriott International olarak iç eğitim programlarının mevcut olduğunu ifade eden Köseoğlu, "Mesleği hiç bilmeden bir kişi işe girse de onu otelci olarak yetiştiriyoruz. Burada iki önemli bir konu var. Birincisi yabancı dil bilmesi, diğeri bilgisayar kullanması. Ara eleman bulmakta sıkıntı yaşadığımız oluyor." dedi.

İki otelde 500 istihdam sağlayacağız, başvuruları bekliyoruz

Köseoğlu, Türkiye'deki turizmi seven, istekli yeni nesli bünyelerine dahil etmek istediklerini, iç eğitim sistemleriyle çalışanların yetiştirileceğini belirterek, iki otelde 500'e yakın istihdam sağlamayı arzu ettiklerini, kendileriyle çalışmak isteyenlerin Marriott International'ın kariyer web sitesinden veya internette yer alan ilanlardan kendilerine ulaşabileceğini söyledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha