İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi bazı otellerde geçmiyor…

İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi bazı otellerde geçmiyor…
22 Şubat 2021, 00:25
Antalya ve Uludağ’da koronavirüs tedbirlerinin hiçe sayıldığı görüntüler sosyal medyaya yansımaya devam ederken, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yaşanan olaylar karşısında sessizliğini koruması soru işaretlerine neden oldu.

İçişleri Bakanlığı’nın yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında otellerde canlı müziğe kısıtlama getirilmesine rağmen Antalya Lara’daki beş yıldızlı bir otel, diskosunu açarak müşterilerine eğlence düzenledi.

Eğlenceye katılan müşterilerden birinin cep telefonuyla çekip sosyal medyada paylaştığı görüntüler, kamuoyunda infiale neden oldu.

Görüntüleri çeken müşterinin, “Maske yok, mesafe yok, burada virüs yok, farklı bir gezegende yaşıyorlar” diyerek tepki göstererek paylaştığı videoda, diskoda sadece garsonların maske taktığı görüldü.

Bakan sessiz!

Geçtiğimiz günlerde Antalya Belek’te ve Uludağ’da sosyal medyaya düşen benzeri ihlal görüntüleri karşısında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un herhangi bir açıklama yapmaması ise sektörde soru işaretlerine neden oluyor.

Bazı otellere göz yumuluyor iddiası!

Türkiye’nin önde gelen otel guruplarından birinin sahibesinin, basına verdiği demeçte, SPA otellerindeki havuz kullanımının yeni bir genelgeyle açıldığını söylemesi, (bu konuyla ilgili bir genelge yok) Bakana yakın otelcilere şifahi olarak izin verildiği yönündeki söylentilerin artmasına neden oldu…

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha