Her 5 kişiden biri tatil için 'Türkiye' dedi

Her 5 kişiden biri tatil için 'Türkiye' dedi
10 Ocak 2022, 12:57
Avrupa’nın en büyük ortak tatil rezervasyon portallarından biri olan İsviçre merkezli HolidayCheck raporu Türk turizmcileri sevindirdi.

Avrupa’nın en büyük ortak tatil rezervasyon portallarından biri olan İsviçre merkezli HolidayCheck’in raporuna göre 2022 Nisan-Mayıs için tüm Alman tatil rezervasyonlarının yüzde 18’i Türkiye’nin Akdeniz kıyılarına olacak.

Almanya’da her 5 kişiden birinin tatil için ‘Türkiye’yi tercih ettiğini söyleyen HolidayCheck, Türkiye’nin tercih edilmesinin başlıca nedenini ise ‘kesintisiz güneş, uzun kumsallar, temiz hava, hijyenik önlemler ve Avrupa destinasyonlarına yakın olması’ şeklinde açıkladı.

Türkiye ilk sırada

Başka bir karşılaştırma portalı olan Almanya merkezli Check24 tarafından yapılan analize göre de Alman tatilcilerin Antalya ve Side bölgesine büyük ilgi duyduğu, ‘garantili’ güzel havanın tatilcilerin vazgeçilmezi olduğu vurgulandı. Ayrıca Almanlar için ilk sırada gelen Türkiye’yi sırasıyla Mısır’ın Kızıldeniz kıyıları ile Mayorka, Girit ve Kanarya Adaları’nın takip ettiği ifade edildi. (Hürriyet)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha