Hamit Kuk İyi Parti'den milletvekili aday adayı oldu

Hamit Kuk İyi Parti'den milletvekili aday adayı oldu
27 Mart 2023, 11:13
Türk turizm sektörünün tanınan ve sevilen isimlerinden Hamit Kuk, İYİ Partiden Antalya milletvekili adaylığı için başvuruda bulundu.

TÜRSAB’ın bir önceki dönem yönetim kurulu üyesi, TÜRSAB Başkan Başdanışmanı ve Passo Tour Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Kuk, İyi Parti Antalya Milletvekilliği için aday adaylığına başvuruda bulundu.

Türkiye’nin en önemli turizm STK’larının başında gelen TÜRSAB’da geçen dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapan ve hala hazırda Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Vakfı (TÜRSAV) Yönetim Kurulu Üyeliğini yürüten deneyimli turizmci, sektöre yönelik çalışmalıyla sadece Antalya’da değil Türkiye genelinde turizm yapan binlerce sektör temsilcisinin takdirini kazandı.

'Turizm sektörüne siyasette de katkı da bulunmak istiyorum'

Dünya turizm pazarında değişen koşulların getirdiği zorluklara ayak uydurması, hiç pes etmeden yenilikçi fikirler ortaya koyması ve her koşulda sektörle ve kamuoyu ile deneyimlerini paylaşması ile bilinen Kuk, önümüzdeki dönemde turizm sektörü adına daha güzel şeylere imza atmak için siyaset dünyasında da devam etmek istiyor.

Hamit Kuk adaylığını sosyal medya hesabından açıkladı. Kuk “Turizmin başkentinden aday olmam için teşvik eden partililerimiz, hemşehrilerimiz ve turizmci dostlarımızın desteğiyle İyi Parti Antalya Aday Adaylığı başvurumu yaptım. Meral Akşener liderliğinde güçlü ve huzurlu bir Türkiye için yola çıktık” ifadelerini kullandı.

Hamit Kuk kimdir?

1970 yılında Rize de doğdu. İlk, orta ve Lise Eğitimini Rize’de tamamladı. Erciyes Üniversitesinde Turizm işletmeciliği ve Otelcilik okudu. 1990 yılından beri Turizmle uğraşıyor. Bir süre çeşitli otellerde ve seyahat acentalarında yöneticilik yaptıktan sonra 2011 yılında kendi firmasını kurarak yurtdışından turizm faaliyetlerini sürdürmeye başladı.

Erciyes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik bölümü öğrencisiyken 1990 yılında Turizm sektörüne adım atan ve sonrasında turizm kariyerine uzun yıllardan beri Antalya’da devam eden Hamit Kuk, yurtiçinde ve yurtdışında faaliyetlerde bulunan turizm firmalarında yöneticilik yapmanın yanı sıra turizm STK’larında da Türk turizminin gelişmesi için yoğun çaba harcıyor.

Meslek hayatı süresince bir çok turizm sektör STK’sında görev alan Hamit Kuk, görevleri arasında Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) Turizm Komitesi üyeliği, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Hala hazırda TÜRSAB Başkan Başdanışmanlığı ve Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Vakfı Yönetim Kurulu Üyeliği yürütüyor.

2 çocuk babası olan Hamit Kuk, İngilizce biliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha