Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması geldi!

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması geldi!
17 Kasım 2020, 20:19
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Covid-19 salgınına ilişkin yeni tedbirler açıkladı. Hafta sonları saat 10.00 ile 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası koronavirüste yeni önlemleri açıkladı. Erdoğan, "Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde 10.00 ile 20.00 saatleri arası dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. 65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında, Covid-19 salgınına ilişkin yeni tedbirler açıkladı. Bu tedbirler şöyle:

- Salgının seyri tırmanışını sürdürürse hepimiz için can acıtıcı neticelere yol açan tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir.

- Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde saat 10.00 ile 20.00 saatleri dışında sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır.

- 65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da teşmil edilecek.

- Sinemalar, sektörün talebine de uygun şekilde yıl sonuna kadar kapalı kalacak.

- Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

- Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak.

- Tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek.

- Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.

- Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek.

- Kamu ve özel sektördeki esnek mesai düzenine ve mesai saatlerinin yoğunluk oluşturmayacak şekilde belirlenmesine hassasiyet gösterilecek.

-Şehirlerdeki sigara içme yasağı sürecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha