Gökan Zeybek'ten tepki: 3 yıldır TGA'nın topladığı paraları nereye harcadığını öğrenemedik

Gökan Zeybek'ten tepki: 3 yıldır TGA'nın topladığı paraları nereye harcadığını öğrenemedik
10 Mart 2023, 09:23
TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Cmhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Gökan Zeybek Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı(TGA) ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Cmhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Gökan Zeybek dün görüşülen 'Afet Yeniden İmar Fonu Kurulması ile Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminin Düzenlenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi' görüşmelerinde iktidara seslendi. Zeybek konuşmasında komisyonda görüşülmesine rağmen TGA'nın topladığı paraları nereye harcadığına dair bilgi alamadıklarından şikayet etti. Zeybek şu ifadeleri kullandı:

TBMM ve komisyon olarak 3 yıldır TGA'nın paralarını nerelere harcadığını öğrenemedik

" Biz bu Komisyonda 'Turizm Tanıtım Ajansı' adında bir oluşumu görüştük ve görüşmeler sırasında bu ajansın Sayıştay denetimiyle ilgili ciddi tartışmalar oldu. Orada 'Sayıştay denetim yapmayacak ancak bağımsız denetim firmaları tarafından yapılan denetimler Sayıştay’a bilgi olarak gönderilecek' denildi. Ama 3 yıldır bu ajansın topladığı paralarla ilgili Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Komisyon olarak bizler bu paraların nerelere harcandığı konusunda maalesef bilgi sahibi olamadık. O nedenle bu tür fonlarla ilgili genel yaklaşımımız bir açıklık. Bunun açıklığa kavuşmasına ihtiyaç var!"

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha