Genç Türsab Platformu Bakan Ersoy'la görüştü

Genç Türsab Platformu Bakan Ersoy'la görüştü
15 Ekim 2020, 18:10
Genç Türsab Platformu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'u ziyaret etti.

Türkiye’nin 54 farklı şehrinden 700’ü aşkın paydaşın üye olduğu Genç Türsab platformu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'u ziyaret etti. Ziyaretin ardından platformdan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada turizme ve mesleğe katma değer yaratmak üzere oluşturulan platformun 21.yüzyıl teknolojisine uygun, çağın ve sektörün gereksinimlerini karşılamak amacıyla projeler üretmeyi hedeflediği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: " Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile bugün Genç Türsab Platformu olarak Süper Akıllı Turist ve Z Kuşağı, Turizm Destinasyon Pazarlaması, Global Devlet Destekli Seyahat Acentesi Projesi, Kaçak faaliyetlerle ilgili mücadele konusunda Doğrulanmış Rozet ve Kamu Spotları, Agroturizm, VR Game Göbelitepe gibi bir projelerimizi sunduk. Sayın Bakanımız Pazarlama projelerimiz ile alakalı olarak TGA toplantısına mutlaka katılmamız konusunda önerilerde bulunmuştur. Aynı zamanda pandemi dolayısı ile durdurulan Doğu Expresi seferleri için önerimiz üzerine önümüzdeki haftalarda Doğu Ekspresi seferlerini başlatacaklarının müjdesini verdi.

Z Kuşağı ile ilgili olan projelerimizden biri olan Vr Game Göbeklitepe, Vr Game Patara gibi ülkemizin tarihi zenginliklerini uluslararası oyun tasarımcıları ile kurulacak bir komite ile Z kuşağına deneyimsel pazarlama yapılması yönündeki önerimize Sayın Mehmet Nuri Ersoy sıcak yaklaştı konu ile ilgili detaylı projelerimizi sunmamızı istemiştir.

Toplantıda ana gündemimiz geleceğin turizmi yönünde gerçekleşmiş olup Sayın Bakanımız projelerimizi mantıklı yapılabilir projeler olduğunu vurgulamıştır. Sayın Bakanımız Genç Turizmciler olarak bizlerin projelerine değer verdi ve ilgilendi. En kısa sürede projelerimizin detaylarını görüşmek adına tekrarda bir araya geleceğiz. Toplantıya nadide ülkemizin farklı şehirlerinden katılarak bizlere destek veren paydaşlarımıza sonsuz teşekkür ederiz. Sayın Mehmet Nuri Ersoy'a yakın ilgi ve alakalarından dolayı Genç Türsab olarak teşekkür ederiz."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha