Fiyatıyla tartışılan 'Türkiye tatili' kısa sürede tükendi

Fiyatıyla tartışılan 'Türkiye tatili' kısa sürede tükendi
09 Eylül 2022, 12:02
Türkiye'de yoğun tartışmalara yol açan, Alman ucuz marketler zinciri Lidl'in Side tatilinin yoğun ilgi gördüğü bildirildi.

Türkiye'de yoğun tartışmalara yol açan, Alman ucuz marketler zinciri Lidl'in Side tatilinin yoğun ilgi gördüğü bildirildi.

Lidl'den açıklama: Sınırlı kontenjanımız hemen tükendi, artık daha yüksek fiyata satın almak bile imkansız

DW Türkçe'den Elmas Topcu'nun sorusuna cevaben yolladığı açıklamada Lidl, "Bahsettiğiniz 22 günlük Türkiye tatili Ocak 2023 ayı için 599 Euro'ydu ve karşılaştığımız talep sınırlı kontenjanımızı hemen aştı ve tükendi. Söz konusu tatili daha yüksek fiyata satın almak bile imkansız. Tur operatörlerimiz ile beraber, müşterilerimize bu cazip fiyatla daha fazla kontenjan sunabilmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Almanya'da Lidl, Aldi gibi süpermarket zincirleri uzun yıllardır normal ürünlerinin yanı sıra dünyanın farklı bölgelerine kısa veya uzun seyahat ve tatil satışları da yapıyor.

Lidl şirketinin 31 Ağustos'tan itibaren geçerli olan son broşürünün kapağında üç haftalık Side tatili yer almış, söz konusu tatilin kişi başına 799 euro yerine 599 euroya satılacağı duyurulmuştu.

Aynı oda Haziran-Eylül arası 1400 euro

Söz konusu beş yıldızlı otelin Side Kumköy'de, merkeze 7 kilometre mesafede olduğu ve Ocak 2023'te 21 gece/22 gün her şey dahil iki kişilik odada, tatilin kişi başına 599 euroya satılacağı belirtilmişti. Aynı odanın Şubat'ta 649, Nisan ayında 899, Mayıs ayında 999, Haziran-Eylül arasında 1399 ya da 1499 euroya ayırtılabileceği belirtiliyordu.

DW Türkçe, tartışmalara neden olan üç haftalık tatil için Lidl'in o otelde ne kadar kontenjanı olduğunu da sordu, ancak şirket buna dair bilgi vermedi. Uzmanlar, şirketlerin genelde ucuza sınırlı kontenjan ayırtıp "...tan başlayan fiyatlarla" şeklinde en ucuz fiyat reklam yaptığına dikkat çekiyor ve söz konusu Side tatilinin kontenjanının da muhtemelen çok sınırlı olduğu tahmininde bulunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha