Ferit Turgut, TÜRSAB Akdeniz BTK Başkanlığına yeniden aday

Ferit Turgut, TÜRSAB Akdeniz BTK Başkanlığına yeniden aday
09 Ekim 2019, 17:17
TÜRSAB Akdeniz Bölge Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Ferit Turgut, 15 Ekim Salı günü yapılacak Akdeniz BTK seçiminde yeniden aday olduğunu açıkladı. Turgut, Başkanlığı dönemindeki faaliyetleriyle yeniden seçilmesi halinde yapacakları çalışmaları Turizm Ajansı'na anlattı.

TÜRSAB’da BTK seçimleri için geri sayım başladı. TÜRSAB Akdeniz BTK Başkanı ve Kesit Turizm'in sahibi Ferit Turgut, yeni dönem için de aday olduğunu açıkladı. Turgut, yeniden başkan seçilmesi halinde yapacağı çalışmaları Turizm Ajansı'na anlattı.

Önce personeli aktif hale getirdik

2018 Temmuz sonunda TÜRSAB Akdeniz BTK Başkanlığı görevine başladığını belirten Turgut, pasif durumda olan ve kendilerinden önceki yönetimin Antalya Havalimanı'nda bavul saymayla görevlendirdiği personellerin görev tanımlarını ve çalışma koşullarını değiştirdiklerini bu sayede üyelerine daha aktif ve etkili hizmet sunmaya başladıklarını dile getirdi.

Kaçak organizasyonlara karşı 300'ün üzerinde işlem

Antalya Havalimanı'ndaki TÜRSAB ofisini üyelerinin kullanımına açtıklarını belirten Turgut, kaçak, belgesiz organizasyonlara karşı da yoğun bir mücadele yürüttüklerini dile getirdi. Daha önce kaçak organizasyonlarla ilgili sadece bir kaç dosya tutulmuşken kendilerinin bir yılda kaçak organizasyonlarla ilgili 300'ün üzerinde işlem yaptıklarını belirten Turgut, " Üyelerimizin kimlik kartlarını kurumsal hale getirdik. Bir çok yerle kurumsal indirim anlaşması sağladık ve üyelerimizin kullanımına sunduk" dedi.

Yönetim Kurulu toplantılarını acentalarımıza açtık

Akdeniz BTK Yönetim kurulu toplantılarını tüm acentalara açtıklarını ve toplantıları acentalarla beraber yapmaya başladıklarını ifade eden Turgut, " Bu sayede o hafta her türlü şikayeti toplantı masasına getirip direk çözümüne ulaşmaya çalıştık. Bu konuda çok hızlı çözümler üretildi" diye konuştu.

Yeni yasa çalışmalarına 2012'den bu yana destek veriyorum

TÜRSAB'ın yeni yasasıyla ilgili çalışmalara 2012'den bu yana destek verdiğini ve önemli katkılar sağladığını belirten Turgut, Akdeniz BTK olarak üyelerinin yeni yasayla ilgili görüşlerini de merkeze ilettiklerini dile getirdi.

Havalimanında kaçağa müsaade etmeyeceğiz

Yeniden seçimleri halinde yapacağı çalışmalarla ilgili bilgiler de veren Ferit Turgut, kaçak organizasyonlarla mücadele için yeni personel aldıklarını bu organizasyonlara göz açtırmamak için çalışmalarını daha da yoğunlaştıracaklarını dile getirdi. Turgut, " Antalya Havalimanında sadece TÜRSAB üyelerine bağlı çalışanların yolcu karşılayacağı ortam yaratacağız. Kaçak hiç bir organizayon havalimanında müşteri karşılayamayacak. Bununla ilgili olarak başlangıç yaptık, meyvelerini de kısa zamanda alacağız. Üyelerimize indirim sağlayan kurumsal anlaşmaları önümüzdeki dönemde artıracağız. 8 kurumsal anlaşmayı 20'in üzerine çıkarmayı hedefliyoruz. Yönetim kurulu toplantılarını daha demokratik hale getireceğiz ve her acentamızın sorununu hızla çözer hale getireceğiz." diye konuştu.

Yeni ofisimizi 12 Ekim'de açıyoruz, tüm üyelerimiz davetlimiz

Ferit Turgut, yeniden başkan seçilmesi halinde seyahat acentalarının gelişimine katkı sağlayacak toplantılara daha fazla ağırlık vereceklerini ifade etti. 12 Ekim Cumartesi günü Akdeniz BTK'nın yeni ofisinin açılışını yapacaklarını belirten Turgut, " Yeni ofisimiz hem şehrimizdeki hem de şehir dışından gelen TÜRSAB üyelerinin de yararlanabileceği ofis alanları ve toplantı salonlarını içinde barındırıyor. Yeni ofisimiz sayesinde üyelerimizin çalışmalarımıza katkısı da artacak. Acentalarımızın kolaylıkla ulaşabileceği Antalya Havalimanı yolunda Rauf Denktaş Caddesinde üzerinde yer alan yeni ofisimizin açılışını 12 Ekim saat 18.00'de TÜRSAB Başkanı Firuz beyin katılımıyla gerçekleştireceğiz. Tüm üyelerimizi bekliyoruz" diye konuştu.

Ferit Turgut kimdir?

1995 yılında Kesit Turizm'i kuran Ferit Turgut 24 yıldır turizm sektöründe faaliyet gösteriyor. Spor Turizmi Birliği ve Seyahat Acentaları Yöneticileri Derneği (SAYD)'ın kurucusu olan Turgut, turizm sektörüyle ilgili pek çok yazı kaleme aldı. booking.com ve 1618 sayılı yasa üzerine yazdığı yazılarla dikkat çeken Turgut, 2018 Temmuz ayından bu yana TÜRSAB Akdeniz BTK Başkanlığı görevini yürütüyor. Evli ve bir çocuk babası olan Ferit Turgut Almanca ve İngilizce biliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha