Eskişehir’in arkeolojik değerleri turizmcilere anlatıldı

Eskişehir’in arkeolojik değerleri turizmcilere anlatıldı
21 Nisan 2024, 00:48
SKAL Eskişehir Kulübü tarafından düzenlenen panelde bölgedeki kazı alanlarının başkanları kentin tarihi ve arkeolojik zenginliklerini turizmcilere anlattı.

15 – 22 Nisan tarihlerinde Eskişehir’de kutlanan Turizm Haftası bünyesinde turizm profesyonellerinden oluşan SKAL Eskişehir Derneği, Eskişehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans ve Sergi Salonu’nda, Eskişehir’in sahip olduğu kültürel ve tarihsel arkeolojik mirasları ile Eskişehir turizminin sürdürülebilirliğine katkı sağlayacak "Geçmişin Emaneti, Geleceğin Mirası Arkeolojik Değerlerimiz" isimli bir panel düzenledi.

Skal Eskişehir başkanı Ufuk Özkaratay’ın açılış konuşmasının ardından gerçekleşen panelin moderatörlüğünü ise dernek üyesi Prof Dr. Gökçe Yüksek yaptı.

Panelde, Küllüoba kazı başkanı Prof. Dr. Murat Türkteki, Karacahisar kazı başkanı Doç. Dr. Hasan Yılmazyaşar, Şarhöyük-Dorylaion kazı başkanı Doç. Dr. Mahmut Bilge Baştürk, Yazılıkaya / Midas Kale-Frigya ören yerleri kazı başkanı Doç. Dr. Yusuf Polat, çalışmaları ve bölgenin sahip olduğu tarihsel mirasa ilişkin sunumlar yaptı.

Panel, Vali Yardımcısı Oğuz Şenlik’ in kapanış konuşmasının ardından sona erdi.

Panele Eskişehir Vali yardımcısı Oğuz Şenlik’in yanı sıra, İl Kültür ve Turizm Müdürü Bülent Avmanak, Turizm Şube Müdürü Soner Başer, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Anadolu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semra Günay, Osmangazi Üniversitesi Turizm Fakültesi dekanı Prof. Dr. Yaşar Sarı, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu, TÜRSAB Eskişehir BTK Başkanı Özgür Ersoy ile sektör temsilcileri, Skal Eskişehir Derneği üyeleri ve ilgili bölümlerin üniversite öğrencileri katıldı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha