Ersoy’un tanıtımı Türkiye’yi ayağa kaldırdı

Ersoy’un tanıtımı Türkiye’yi ayağa kaldırdı
14 Mayıs 2021, 23:53
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “goturkiye” sitesinde yayınladığı reklam videosu toplumda infiale neden oldu. Sosyal medyada #TurizmBakanıİstifa hastag’ı trend topic oldu. Bakanlık gelen tepkiler üzerine videoyu yayından kaldırdı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın hazırlattığı tanıtım videosu toplumda infiale neden oldu…

Yaz sezonu için hazırlanan tanıtım videosu, "Siz eğlenin, ben aşı oldum" sloganı ile toplumun her kesiminden tepki gördü. Goturkiye.com sitesi ve sosyal medya hesaplarından yayınlanan video, paylaşıldıktan kısa bir süre sonra gelen tepkiler üzerine kaldırıldı.

Sosyal medyada infiale neden olan videoyla ilgili muhalefet liderlerinden de sert tepkiler geldi.

Kemal Kılıçdaroğlu: Arada sırada liyakatlı birileriyle çalışsanız çok iyi olurdu

Ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada videoya tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

"Bayramı da milletimize zehir etmeyi başardınız. Kendi milletini aşağılayan bir bakanlığımız da oldu en sonunda! Turizm sektörünün bu gelirlere ihtiyacı var. Arada sırada liyakatlı birileriyle çalışsanız çok iyi olurdu."

Meral Akşener: Yazıklar olsun

Konu ile ilgili bir tepki de İYİ Parti lideri Meral Akşener'den geldi. Sosyal medya hesabından tepkisini ortaya koyan Akşener, "Pandemide sadece çile ve zorluk çektirdiğiniz bu aziz millete, şimdi de utanmadan bunu yaptınız. Yazıklar olsun." ifadelerini kullandı.

#TurizmBakanıİstifa trend topic olu

Reklamın yayınlanmasından kısa bir süre sonra, sosyal medya kanallarında #TurizmBakanıİstifa hastag’ı trend topic oldu. Bakan üzerinden hükümete ve turizm sektörüne yönelen eleştirilerde, turizmden geliri elde etmek adına Türk toplumunun onurunun ayaklar altına alındığı ifade edildi.

Yorumlar
Soner Polatci
16 Mayıs 2021, Pazar 11:05
Otelin tuvaletini, otelin restaurantini, barini odasini plajini personel mi kullaniyorda personeli asiliyorsunuz diger avrupa ulkeleri PCR test yada vaccine istiyor turisten bunu istegen otelin elamani zaten asili olur hersemiz gibi buda gostermelik bos isler burada Ben ingiltere de yasi yorum uzulerek izliyorum eski bir turizimci olarak
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha