Erken rezervasyon iyi gözüküyor, Rus turist ilk bize gelecek

Erken rezervasyon iyi gözüküyor, Rus turist ilk bize gelecek
19 Şubat 2021, 15:08
Antalya'da turistlerin gözde ilçesi 2021 sezonunda da iddialı.

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Mart ayı sonunda başlayacak olan normalleşme süreci ile Nisan ayı gibi bölgede turizmde bir hareketlenmenin başlamasını beklediklerini söyledi. Topaloğlu, Kemer Belediyesi olarak kış döneminde pandemiye rağmen projelere ara vermeden devam ettiklerini ve Kemer’i turizm sezonuna hazırladıklarını belirtti.

Geçen sene Mart'a göre rezervasyonlar iyi gözüküyor

Topaloğlu, Rusya, Ukrayna ve Belarus gibi ülke vatandaşlarının tatillerini en çok geçirmek istedikleri bölgelerin başında Kemer’in geldiğine dikkat çekerek, “Ruslar başta olmak üzere Ukrayna ve Belarus gibi BDT ülke vatandaşları tatillerini geçirmek için Kemerimizi seçiyorlar. Antalya’da Rus turistin ilk geleceği yer Kemer. Şu anda bu bölgelerde bir sorun yok. Aldığımız bilgilere göre geçen senenin mart ayına göre erken rezervasyonlar daha iyi gözüküyor. İngiltere ve Almanya gibi ülkelerde Nisan ayı ortasına kadar seyahat kısıtlamasının olduğunu biliyoruz. İnşallah bu seyahat yasaklarının kalkması ile hareketlilik daha da belirgin hale gelecektir” şeklinde konuştu.

“Turizmcilere aşılamada öncelik tanınmalı”

Aşılamanın turizmde etkisine de değinen Başkan Necati Topaloğlu, “Aşının turizm performansına etkisi çok büyük olacak. Dünyada ve ülkemizde aşılama devam ediyor. Aşılamanın performansı her alanda olduğu gibi turizmde de çok önem taşıyor. Son dönem turizmci dostların önerisi olan ‘Turizmcilere aşılamada öncelik tanınması’ konusunda biz de hem fikiriz. Bölgemiz turizm ile geçinen ve yoğun turist ağırlayan bir bölge. Bu bakımdan turizm personelinin öncelikli konumda aşılanması yerinde olacak diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Erol Dikmen
21 Şubat 2021, Pazar 08:12
Rus ve Ukrayna'da gelen hakları yerli turiste bizlerede taninsaya. İsterseniz turistlere de aşı yi biz vuralım tam bedava tatil olsun adamlara Kendi ülkesinde tatil yapamayan onca insan var maalesef paramızın değersiz oluşu aynı ekonomik güce sahip yabancılara tatil imkanı sağlıyor.
Kürşad yıldırım
21 Şubat 2021, Pazar 07:23
Zugüt turist yerine zengin turist devrini tercih edin Herşey dahili kaldırın Tam pansiyon yarım pansiyon oda kahvaltı modeline geri dönün 10 yeni otel inşaatı yasağı talep edin Herşey dahil modeli sadece züğürt turistleri teşvik eder Unutmayın Yanında çalışan işçisi ile kimse aynı yerde tatile gelmez
Serhan Eryuru
20 Şubat 2021, Cumartesi 12:02
Neden hastalıklı Ruslar Ukraynalı bedavaci turistleri dolduruyordu iz ülkeme.turizmciler asilansin mış neden bizlerden ayrı neyiniz var hastalıklı milleti karantinası ulkeye sokacaksiniz halkın içine girecekler halka bulastiracaklar.asi olmayan kimse gelmesin yada karantinaya girsinler.turizmciler para kazanacak diye Türk halkını hasta edemezsiniz
Aydın Küçükoğlu
19 Şubat 2021, Cuma 11:56
Ne kadar az Rus ve Ukraynalı gelirse o kadar iyi.hastalikli ve bedavaci Ruslar gelmesin.kaliteli Avrupalı turist getirin.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha