Ercan Gündoğdu'dan örnek davranış: Depremzedeleri okul kapanana kadar otelinde misafir edecek

Ercan Gündoğdu'dan örnek davranış: Depremzedeleri okul kapanana kadar otelinde misafir edecek
21 Şubat 2023, 14:16
Depremin hemen ardından otellerini depremzedelere açan Jura Otelleri ve ECC Tur Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Gündoğdu'dan örnek bir davranış geldi.

Turizm Ajansı-Özel

Jura Otelleri ve ECC Tur Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Gündoğdu örnek olacak bir davranışa imza attı.

Gündoğdu depremin hemen ardından Altınoluk'taki oteline yerleştirdiği 427 depremzedeyi Haziran ayında okullar kapanana kadar misafir etmeyi sürdürecek.

Gündoğdu: Hatay'da gördüklerimden çok etkilendim

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen deprem felaketinin hemen ardından yardım için Hatay bölgesine giden Jura Otelleri ve ECC Tur Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Gündoğdu bölgede gördüklerinden çok etkilenmiş. Hatay'ın merkez ve ilçelerinin depremde neredeyse tamamen yıkıldığını belirten Gündoğdu grup olarak hızlı bir şekilde koordine olduklarını ve depremin ikinci gününden itibaren bölgedeki depremzedeleri kendi tur otobüsleriyle otellerine getirmeye başladıklarını söyledi.

Çocukların eğitimlerinin yeniden aksamasını istemiyoruz

Adana'daki otellerini transfer merkezi gibi kullandıklarını belirten Gündoğdu, " Depremin ardından Maraş, Hatay ve Gaziantep gibi bölgelerden toplam 427 depremzede vatandaşımızı Jura Hotels Altınoluk Thermal otelimize getirdik. Otelimizde ağırladığımız vatandaşlarımızın önemli bir bölümü çocuklu ve yaşlı aileler. Çocukların eğitimlerinin aksamaması için otelimize yakın çevredeki okullara kayıtlarını yaptırdık. Okullar kapanmadan bölgeye konteyner konutlara gitme durumları olursa çocukların eğitimleri yeniden aksayacak. Bu sebeple okullar kapanana kadar depremzede kardeşlerimizi otelimizde ağırlamaya devam edeceğiz " diye konuştu.

6 yaş altı çocuklar için otelde kreş oluşturuldu

Gündoğdu ve ekibi depremzedelerin kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri için ellerinden geleni yapıyor. Otelin bir bölümünde depremzedelerin 6 yaş altı çocukları için oluşturulan kreşte bir öğretmen çocuklara eğitim veriyor. Aynı zamanda otelde animasyon, sihirbaz gösterileri gibi etkinliklerle depremzedelere moral verilmeye çalışılıyor.

Günün kenetleme ve birlik olma günü olduğunu belirten Ercan Gündoğdu dayanışma ve elbirliğiyle bu zor günlerin atlatılacağına inandığını belirtiyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha