Elexus Otel'den açıklama

Elexus Otel'den açıklama
27 Ağustos 2020, 15:04
KKTC Girne’deki Elexus Otel’in Müdürü’nün PCR test sonucunun pozitif çıktığı iddia edilmişti. Konuyla ilgili Elexus Otel'den açıklama yapıldı.

KKTC basınında çıkan haberlerde Girne’deki PCR testi yapılan ve pozitif çıkan Elexus Otel’in Müdürü’nün karantinaya alındığı iddia edilmişti. Konuyla ilgili Elexus Otel'den açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Çalışanlarımızın tamamının test sonucu negatif çıktı

"Son iki gündür gerek KKTC yerel basını gerek sosyal medyada otelimiz ELEXUS ile ilgili yapılan haberler nedeniyle doğru ve güncel bilgiyi paylaşmak isteriz.

Dünya Sağlık Örgütü, ve KKTC Sağlık Bakanlığı yönergeleri doğrultusunda ve KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı’nın belirlediği “Covid-19 Sertifikasyon Programı” çerçevesinde hassasiyetle aldığımız hijyen ve dezenfeksiyon önlemlerimizin uygulanmasına en üst seviyede ve dikkatle devam edilmektedir.

Elexus Hotel Koronavirüs Kriz Komitemiz, Sağlık Bakanlığı yetkillileri ile iletişime geçerek yönlendirmeleri doğrultusunda, kapsamlı bir tarama yaparak, yöneticimizle temasta bulunma ihtimalı olan çalışanlarımızı belirlemiştir. İlgili çalışanlarımıza, Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından koronavirüs teşhislerinde kullanılan PCR testi yapılmıştır. Çalışanlarımıza yapılan testlerin tamamının sonucu ise negatif çıkmış, pozitif bir vakaya rastlanmamıştır. Yöneticimize acil şifalar diliyor, sürecin güvenle tamamlanması adına ilgi, yardım ve desteklerini esirgemeyen Sağlık Bakanlığı yetkililerimize teşekkür ediyoruz. Yetkili makamlarla koordinasyon halinde, sağlıklı ve güvenli bir tatil için standartların üstünde bir hasasiyetle tüm önlemlerimizi alarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha