EasyJet'ten 2021'de Türkiye için büyük hedef!

EasyJet'ten 2021'de Türkiye için büyük hedef!
26 Kasım 2020, 14:24
İngiliz hava yolu şirketi EasyJet CEO’su Johan Lundgren AKTOB'un düzenlediği 10. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde konuştu.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından düzenlenen 10. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde EasyJet CEO’su Johan Lundgren konuşmacı olarak katıldı. Dijital olarak düzenlenen kongreye online olarak katılan Lundgren Türkiye pazarına yönelik değerlendirmelerde de bulundu.

2021 yazında Türkiye havalimanlarına 1 milyon yolcu göndermeyi hedefliyoruz

Türk pazarına yabancı olmadıklarını belirten Lundgren, " Antalya rotamızı geliştiriyoruz. 2020 için planımız yarım milyon misafiri Türkiye’ye getirmekti. Planlamamızı pandemiye göre değiştirmek zorunda kaldık. 2021’de bu göstergeleri yükseltmeyi düşünüyoruz. Biz bir koruma garantisi geliştirdik. Örneğin rezervasyon değişikliği için bir garanti sistemi oluşturduk ve talebi artırdık. 2021 yılına bakarsak biz pandeminin 2023’e kadar süreceğini düşünüyoruz. Yaza doğru rezervasyonların yüzde 50 artacağını düşünüyoruz. İnsanlar kendilerini güvende hissetmesi gerekiyor. Kısıtlamalar yaza doğru daha da rahatlayacaktır. 2021 yazı için Türk havalimanlarına 1 milyon yolcu göndermeyi düşünüyoruz." diye konuştu.

Türkiye'de yüzlerce otelle iletişim kurduk

Ultra her şey dahilden daha küçük otellere kadar Türkiye'de yüzlerce otelle iletişim kurduklarını belirten Lundgren, " Eftalia, Barut, Paloma, Rixos, Limak gibi otellerle görüştük. Diğer otellerle de çok iyi bir işbirliğimiz var. Ayrıca Turizm Bakanlığı ile de güzel bir işbirliğimiz var. Bakanlığınız çok aktif. Türkiye’de varlığımızı büyütmek istiyoruz. TV’de reklam kampanyaları planlıyoruz. Çünkü insanların kafasında Türkiye’nin temel tatil bölgelerinden biri olmasını istiyoruz. Biliyoruz ki insanlar tatil yapmak istiyorlar ve bunu görüyoruz. Tatil seyahatleri iş seyahatlerinden daha hızlı iyileşecek. Easyjet çok fazla destinasyona sahip. Biz marka güveni olarak Avrupa’da bir numarayız." diye konuştu.

Türkiye'de tur operatörlüğünde büyümek istiyoruz

Türkiye’de Diana Travel ile çalıştıklarını belirten Lundgren, " Türkiye ile ortaklığımızın devam etmesini ve büyümesini istiyoruz. Tur operatörlüğünde de özellikle Türkiye’de büyümeyi planlıyoruz. Başka tur operatörleri uzun zamandır zorlanıyorlar çünkü yeterince esnek değiller. Şimdi talep azalıyor. Kesinlikle bizim için büyümenin bir imkanı var.”" diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha