Duman: Rezervasyonlar yüzde 50'nin altında kaldı

Duman: Rezervasyonlar yüzde 50'nin altında kaldı
18 Aralık 2023, 08:26
Bodrum'da otellere yılbaşı talebi beklenenin altında kaldı.

Muğla’nın gözde turizm merkezlerinden Bodrum’da açık olan oteller ve eğlence mekanları yeni yıl hazırlıklarını sürdürürken iç turizmde beklenen hareketliliğin yaşanmaması turizmcinin moralini bozdu.

Duman: 3 günlük tatile rağmen doluluklar yüzde 50'nin altında kaldı

BOYD (Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği Başkanı) Sabahattin Duman Sözcü'ye yaptığı açıklamada “Bodrum yılbaşı rezervasyonları yavaş seyrediyor. Geçmişte aralık ortasına kadar neredeyse açık otellerde rezervasyonlar %100 olurken bu yıl hem de 3 günlük tatil olmasına rağmen doluluklar %50'nin altında kaldı. Bu yıl iyi kar yağışı alan başta Uludağ olmak üzere kışlık bölgelerin ve Güçlü sahne programı olan otellerin revaçta olduğunu görüyoruz. Balo fiyatlarını belirleyici en önemli etken sahne programı maliyeti” dedi.

Yılbaşında KKTC'yle rekabet etmek mümkün değil!

Duman açıklamasının devamında ise “Neredeyse bütün ünlü sanatçılar Kumarhane destekli sahne programlarıyla K.K.T.C’de olacak. Bu durumda K.K.KT.C . ile rekabet etmek mümkün değil. Zaten Bodrum gittikçe eğlence sektörü ve gece hayatı ile gündemde olduğu "Sabaha kadar dans" olan dönemden de hızla uzaklaşıyor. Yılbaşında neler olacak dersek?

Her bütçeye uygun bir sürü seçenek olacak. Oda kahvaltı balosuz oteller kişi başı 500 liradan başlıyor. Bodrum'da konaklamalı Otel programları sadece program olan eğlence mekanlarından daha hesaplı seçenek olarak görünüyor. Konaklama talebi düşük olunca oteller konaklamalı balo fiyatını iyi bir silah olarak kullanıyor. Konaklamalı Balolar kişi başı 2.000 liradan başlıyor 250 Euroya kadar gidiyor.Konaklamasız programlarda Gümüşlük'te Canlı Müzik ve Balo 1.500 lirayken Bodrum merkez Marina civarında konaklamasız Canlı müzikli Balo 4.000 - 6.000 lira olabildiğini görüyoruz” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha