Detur Global, yeniden yapılanmaya gidiyor!

Detur Global, yeniden yapılanmaya gidiyor!
22 Eylül 2022, 11:37
Avrupa’nın önde gelen tur operatörü Detur Global, yeni bir yapılanmaya gideceğini, bu süreçte gelecek planlamalarını verimli yapabilmek ve riskleri azaltmak için sonbahar döneminde operasyonlarına ara verdiğini duyurdu.

Avrupa pazarının Türk bayraklı tur operatörü markası Detur Global, yeni bir döneme girmeye hazırlanıyor. Sermaye yapısından yönetim birimlerine kadar pek çok alanda regülasyona gidecek olan tur operatörü, mali riskleri azaltmak ve etkili planlama yapabilmek için sonbahar aylarında operasyonlarına ara verdiğini duyurdu. Detur Global’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Detur Global, yeni yatırımcı taleplerini değerlendirmek, sermaye yapısını güçlendirerek global krizlere karşı daha dirençli bir iş modeli hayata geçirmek için yeni yapılanma sürecine girmiş bulunmaktadır. Teknoloji odaklı bu yapılanma çalışmalarında tur operatörlüğünün yeni nesil dinamiklerini referans aldığımızı, insan kaynağından yönetim anlayışına kadar pek çok alanda düzenlemeye gideceğimizi turizm sektörümüze duyurmak isteriz.

Detur Global yönetimine geldiğimiz günden itibaren pazardaki rekabet gücümüzü artırarak belirlediğimiz hedeflere ulaştık. 2022 yılının turizm sektörü açısından zor geçeceğinin sinyalleri, pandemi sonrası seyahat sektöründe yaşanan ekonomik sıkıntılarla kendini gösterdi. Başta yakıt fiyatları olmak üzere tüm maliyet kalemlerindeki hızlı artış, istihdam sorunları, dövizdeki dalgalanma ile neredeyse tüm dünyayı sarmalayan ekonomik kriz turizm şirketlerini kaçınılmaz şekilde etkiledi. Öte yandan güçlü olduğumuz pazarın dinamiklerine doğrudan yansıyan Rusya-Ukrayna Savaşı, NATO krizi ve sonrasında yaşanan tarihsel gelişmeler tur operatörlerinin iş yapmasını gittikçe zorlaştırdı.

Bu nedenle Detur Global olarak finansal yapımızı güçlendirmek, riskleri azaltmak, marka ve ülke imaj bütünlüğümüzü korumak ve gelecek yıllara daha güvenle bakabilmek için sonbahar döneminde yeniden yapılanma süreci başlattığımızı ve bu aylardaki operasyonlarımızı durdurduğumuzu siz değerli sektör paydaşlarına ve iş ortaklarımıza iletmek isteriz. Süreç içerisinde yaşanan tüm gelişmeleri ve ortaya koyacağımız yeni çalışma modelini turizm sektörüyle en kısa sürede paylaşacağız.”

Yorumlar
Turizmci
23 Eylül 2022, Cuma 08:08
Haziran ayindan beri otellere ödeme yapılmıyordu. Daha önce Tursemi batırmış ve ülke imajına , turist ve otellere büyük zarar vermiş kişinin yaptığı operasyon karlari yine yanına kar kaldı. Olan çalışan , turist ve otellere oldu. Kötü niyet var ama baybay deyip kayboldu yine patron. 4-5 yıl sonra yeniden piyasaya çıkar. Bizim otelcilerimiz de koşa koşa kontrat imzalar.
Haydar Dursun
23 Eylül 2022, Cuma 12:19
Yapılanmayamı gidiyor Türkiye bir Tursem vakası yaşamıştı bu ikincisi neyin yapılanmasına gidiyor. Taşımacıya Borç otele borç müşterilere olmayan bileti sat sonra yapılanmaya gidiyor Detur kim kağıt üstündeki sahibi kim bilen varmı? herşey havada yapılanmaya gidiyor. ve benim yorumum neden yayınlanmıyor anlamadım
Haydar dursun
22 Eylül 2022, Perşembe 05:57
Tursem senaryosu part 2 oyuncular aynı sahne aynı farklı olan tek şey isim dün tursemdi bu gün Destur yarın bekleyip göreceğiz.
Taavi
22 Eylül 2022, Perşembe 03:12
Suomen Detur myy täyttä häkää matkoja, riskeistä viis. Turkkiin tulee jäämään kymmenittäin suomalaisia lähiviikkoina, kun saneraus iskee täysillä.
Alanya
22 Eylül 2022, Perşembe 02:31
Dünsenize paranizi odeyip tatile gelmissiniz gunesleniyorsunuz otel geliyor paraniz odenmedi tatile decam etmek istiyorsanız yeniden ödeme yapmanız lazım diyor. Acenta aciklama yapıyor yapılanma bu nasıl yapılanma otelci mağdur müsteri mağdur acenta yapılanıyor. Bu müsteri markaya yada ülkeye tekrar nasıl güvenecek? Açıklama komik olmuş.
koma
22 Eylül 2022, Perşembe 02:16
Ulke imajını düşünen biri neden ucuza tatil paketi satar hatta ucuza değil zararına. Olan otelci - müşteri ve personele oluyor. Bu ülkeye Turist neden gelsin? TGA neden fiyatlara müdahele edemiyor?Iskandinavya da satış yapan şirketler belli,neden fiyat analizi yapılmıyor...
turizm
22 Eylül 2022, Perşembe 12:39
Kapıda kalan yolcular ne olcak yapılanmada musterı neden magdur edılıyor? Iskandınav musterısı artık türkiyeye nasıl güvenecek?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha