Dedeman Taşkent'e geri dönüyor

Dedeman Taşkent'e geri dönüyor
09 Şubat 2024, 09:14
Dedeman Hotels & Resort İnternational, 9 yıl aradan sonra Taşkent'e geri dönüyor.

Dedeman Hotels & Resort İnternational, 9 yıl aradan sonra Özbekistan'ın başkenti Taşkent'e geri dönüyor.

Taşkent'te 12 yıl otel işletmişti

İpek Yolu Turizm Yatırımları’nın Özbekistan’ın Taşkent şehrinde 2003’de yatırımını gerçekleştirdiği Dedeman Silk Road Tashkent Oteli, 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren “Wyndham Tashkent” markası ile hizmet vermeye başlamıştı.

Banu Dedeman: Taşkent'e geri dönüyoruz

Dedeman Hotels & Resort İnternational Yönetim Kurulu Başkanı Banu Dedeman sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Taşkent'te yeniden otel işletmeye başlayacaklarını açıkladı. Banu Dedeman, " Dedeman yeniden, yenilenmiş yönetim anlayışı ile Taşkent’e geri dönüyor." ifadelerini kullandı.

Yatırımcı Zarafshan Golden Group!

Dedeman'ın Taşkent'te işleteceği otelin yatırımcısı Özbekistan'ın önde gelen inşaat şirketlerinden Zarafshan Golden Group. Banu Dedeman ve ekibi Zarafshan Golden Group yetkilileriyle dün otel yatırımı hakkında toplantı yaptı.

Özbekistan Cumhuriyeti’nin başkenti olan Taşkent, Orta Asya’nın nüfus bakımından en büyük kenti. Geniş yolları, yeşil alanları, park – bahçeleri, düzenli yerleşimi ve sağlam altyapısı ile kent Orta Asya şehir planlamacılığının en önemli örneklerinden biri. Çok sayıda tiyatro, konser, sinema salonları ve üniversiteler bulunan Taşkent, Orta Asya’nın kültür başkenti sayılabilir. Taşkent’in “Eski şehir” olarak anılan kısmı tarihi merkezidir. Buradaki tarihi yerler: Barak Han Medresesi (XVI), Kökeldaş Medresesi (XV),Kaffal Şaşı Türbesi( XV), Zengin Ata Türbesi (XIX). Yeni Şehir’de Emir Temur Müzesi, Mahalli El Sanatı Müzesi, Emir Temur Meydanı, Halklar Dostluğu Sarayı, Tarih Müzesi gezilip görülebilecek turistik yerler arasında.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha