Rota

Çinli turistler ne zaman dönecek?

Çinli turistler ne zaman dönecek?
19 Ekim 2020, 12:07
Koronavirüs salgınının ardından ülkelerine kapanan Çinli turistlerin yabancı ülkelere yeniden ne zaman gidebileceğine yönelik tarih verildi.

Çin'de başlayan koronavirüs salgınının ardından Çinli turistler ülkelerine kapandı. Salgının etkilerinin azalmasıyla birlikte Çinli havayolları seferlerine yeniden başladı. Ülke içinde turistik hareketler hız kazanırken Çinli turistler yabancı ülkelere seyahat etmek için dünya genelinde koronavirüs salgınının etkisinin azalmasını bekliyor.

Çinli turistler 2021 Nisan'da yabancı ülke turlarına yeniden başlayacak

Çin'den Rusya'ya her yıl onbinlerce turist getiren U-Tour şirketinin temsilcisi Li Yan, Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Basın Servisine yaptığı açıklamada Çin'le Rusya arasında karşılıklı turist akışının yeniden başlayacağı tarihle ilgili öngörüde bulundu. Yan'a göre, Çinli turistlerin uluslararası seyahat pazarına Nisan 2021'de dönecek. Daha önce Çinlilerin uluslararası seyahatlere 2022'den önce başlamayacağına yönelik tahminler yürütülüyordu. Yan'a göre Çinli turistlerin Rusya'ya dönüşü, iki ülke arasındaki ilişkilerde elverişli bir siyasi ortamla da kolaylaştırılacak. Bayan Yan, "Muhtemelen, Çin'de giden turizm yeniden başlatıldığında, devlet turistlerin rekreasyon için siyasi açıdan uygun destinasyonları seçmesi için bir politika izleyecek" dedi.

Etiketler:Çin turist
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha