Büyükelçi Şopanda: Vatandaşlarımızın ilk tercihi Antalya

Büyükelçi Şopanda: Vatandaşlarımızın ilk tercihi Antalya
17 Ekim 2020, 13:26
Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Şopanda, Antalya Valisi Ersin Yazıcı'yı makamında ziyaret etti.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı Romanya'nın Ankara Büyükelçisi Gabriel Şopanda'yı makamında ağırladı. Büyükelçi Şopanda Romanyalı vatandaşların turizm için tercihlerinde Antalya'nın ilk sıralarda yer aldığını söyledi.

Antalya'nın 2019'da Romanyalı vatandaşlar için en önemli turistik yerlerden biri olduğunu ifade eden Şopanda, " Aslında ülkemden birçok insan için tatil planları söz konusu olduğunda, Türkiye listenin başında yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye'yi 800 binden fazla turist ziyaret etmiş. Bunların çoğunluğu Antalya'ya gelmiş. Turistler için güvenli bir tatil sağlamak amacıyla Türk makamları ve turistik tesisler tarafından alınan tedbirler çok etkileyici." diye konuştu.

Antalya ziyaretinde tedbirlerle ilgili daha fazla bilgi edinme fırsatı bulduğunu aktaran Büyükelçi Şopanda, 'Güvenli Turizm Sertifikası'nı alabilmek için otel, restoran, bar veya herhangi bir ulaşım aracının tüm kriterlere sahip olduğunu ve duyarlı davranıldığını söyledi.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı ise şehre gelen tüm turistlere karşı Türk kültürünün bir parçası olan misafirperverliğin gösterildiğini vurgulayıp, "Antalya'mızda güvenlik ve sağlık konularında üzerimize düşen görevleri titizlikle yerine getirmekteyiz. Burayı ziyaret eden misafirlerimizin sağlığı bizim için önemli" dedi.

Etiketler:Romanya Antalya
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha