Borcu ödeyip AVM'yi kurtardı... Gözler otel satışında!

Borcu ödeyip AVM'yi kurtardı... Gözler otel satışında!
25 Şubat 2023, 10:16
İzmir'de icradan satışa çıkarılan AVM ve otel kompleksiyle ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

İzmir 3. İcra Dairesi, Balçova'da 5 yıldızlı otel, otopark, spor salonu, sinema ve AVM'den oluşan kompleksi icradan satışa çıkarmıştı. Ege Park Park Balçova kompleksi içinde 5 yıldızlı Ramada Encore by Wyndham Izmir ve AVM yer alıyor. AVM Kasım 2009 yılında faaliyet geçmişti. Otel ve AVM binası 2 bodrum kat, zemin kat ve 21 normal kattan, toplamda 24 kattan oluşuyor.

600 milyon lirayı ödedi, AVM satışı iptal oldu

İzmir'den gittiği ABD'de emlak kralı olan ve geçtiğimiz günlerde İzmir'de vefat eden Kasım Pırlant'ın damadı Savaş Er'e devrettiği İzmir'deki Egepark Mavişehir ve Egepark Balçova Alışveriş Merkezleri'ndeki mağazaların icradan satışı konusunda flaş bir gelişme yaşandı. Egepark Mavişehir'deki 149 mağaza ve otoparkın icradan satışı, Er yönetimindeki Ege CMC şirketinin yaklaşık 600 milyon liralık borcu İzmirli bir grup işadamının kurduğu Park Gayrimenkul şirketine geçtiğimiz Perşembe günü tek kalemde ödemesiyle iptal oldu.

Borcu ödenirse 21 Mart'taki otel satışı da iptal olacak

Bu gelişmenin ardından gözler Egepark Balçova AVM ve bünyesindeki otel binasının yine alacaklı Park Gayrimenkul şirketinin başvurusu üzerine önümüzdeki 21 Mart'ta icradan yapılacak satışına çevrildi. Yeni Asır'ın ulaştığı bu AVM'nin işletmecisi olan şirketin yetkilileri, "Bu AVM için de 250-300 milyon lira arasındaki borcu Park Gayrimenkul A.Ş.'ye ödeyip satışı durduracağız" açıklaması yaptı. (Yeni Asır)

İzmir 3. İcra Dairesi, Balçova'da 5 yıldızlı otel, otopark, spor salonu, sinema ve AVM'den oluşan kompleksi icradan satışa çıkardı. Ege Park Park Balçova kompleksi içinde 5 yıldızlı Ramada Encore by Wyndham Izmir ve AVM yer alıyor. AVM Kasım 2009 yılında faaliyet geçmişti. Otel ve AVM binası 2 bodrum kat, zemin kat ve 21 normal kattan, toplamda 24 kattan oluşuyor.

20 yıllığına kiraya verilmişti

Satışa çıkarılan Ramada Encore Otel 176 oda ve 305 yatak kapasitesine sahip. Otel 3 Aralık 2012'de 20 yıl süreyle kiraya verilmişti.

305 milyon lira, açık artırma 21 Mart'ta başlıyor

Otel ve AVM için 305 milyon lira kıymet biçildi. Otel için 1. açık artırma 21 Mart saat 13.50'de açık artırma süresi başlayacak 28 Mart 13.50'de sona erecek.

Türkiye'de açılan ilk Ramada Encore oteli!

Otelcilik sektörüne 2006 yılında Ankara’daki Mega Residence Hotel ile adım atan Ever Turizm, Ramada Encore markasıyla turizm sektöründe büyüme kararı almıştı.

Ever Turizm, Wyndham Hotel Group ile ilk olarak 2012 yılında İzmir’de Ege Park Balçova’nın içindeki 22 katlı binayı otele dönüştürerek Ramada Encore by Wyndham Izmir olarak hizmete açmıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha