Bölükbaşı: 17 şehirden Türkiye'ye turist getireceğiz, hedefimiz yüzde 20 artış!

Bölükbaşı: 17 şehirden Türkiye'ye turist getireceğiz, hedefimiz yüzde 20 artış!
08 Şubat 2024, 14:48
Rus Tur Operatörü Intourist'in Genel Müdürü İsmail Bölükbaşı 2024 yılı planlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Intourist Şirketler Grubu Genel Müdürü İsmail Bölükbaşı ve Intourist İcra Direktörü Alexey Lipatov, Rus Tur Operatörleri Birliği(ATOR) Basın servisine değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'ye erken rezervasyon hacmi 4.5 kat arttı

Geçtiğimiz yıl Türk otelcilerin Rusya'dan talebin artacağı beklentisiyle fiyatları artırdığına yönelik soruya cevap veren Bölükbaşı " Türkiye'de bu yıl sezonu daha dikkatli planlıyorlar, fiyatlarda neredeyse hiç artış yok . Tam tersine indirimler ve promosyonlar var. Bu yaklaşımın sonuçlarını da şimdiden görüyoruz: Intourist'in bu yıl Türkiye'ye yaptığı turların erken rezervasyon hacmi, geçen yıla göre 4,5 kat daha fazla." dedi.

17 Rus şehrinden Türkiye'ye uçacağız, geçen yıla göre yüzde 20 artış planlıyoruz

Erken rezervasyon satış oranlarının en çok Türkiye yönünde ve iç turizm bölgelerinde arttığını belirten Bölükbaşı " Türkiye'de yaz turları için satışlar başladı. Türkiye'ye Rusya'nın 17 şehrinden planlanmış bir uçuş programımız var. Genel olarak bu yıl hacim peşinde koşmama, kaliteye odaklanma stratejisini izliyoruz. Geçen yıla göre Türkiye'ye yaklaşık yüzde 20 daha fazla turist göndermeyi planlıyoruz. En büyük üç noktamız olan Türkiye, Mısır ve BAE'nin yanı sıra 2024 yılında Tayland, Sri Lanka ve Küba'ya da uçuş programı gerçekleştirilecek" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha