BinRota’dan paket turlarda ‘sor-sat’ı bitiren proje…

BinRota’dan paket turlarda ‘sor-sat’ı bitiren proje…
04 Mart 2024, 01:51
BinRota’nın geliştirdiği “affilliate partnership yazılımı”, outgoing paket turlarda “sor-sat” dönemini sona erdiriyor… Sisteme dahil olan küçük ve yerel acentalar, daha fazla ürün çeşitliliğine ve hizmet alt yapısına sahip olacak.

Türkiye’nin önde gelen b2b tur operatörü BinRota’nın geliştirdiği “affilliate partnership yazılımı”, Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen bir workshop ile seyahat acentalarına tanıtıldı. Balkanların önde gelen DMC’lerinden PCS Tur iş birliğiyle düzenlenen organizasyona Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen 30 civarında seyahat acentası katıldı.

800 bin dolarlık yatırımla 2 yılda geliştirildi

Workshopta BinRota Yönetici Ortağı Serdar Şahin, “Affilliate Partnership Projesi” hakkında seyahat acentalarına sunum yaptı. Projenin temellerinin pandemi döneminde atıldığını belirten Serdar Şahin, yazılımın grup bünyesinde 800 bin dolarlık bir yatırımla 2 yılda geliştirildiğini söyledi.

Serdar Şahin

Serdar Şahin: Tecrübemizi ve satın alma gücümüzü paylaşıyoruz

BinRota’nın yurt dışı tur paketleri konusunda on beş yılı aşkın bir tecrübeye sahip olduğunu hatırlatan Serdar Şahin, proje ile sahip oldukları tecrübe ve satın alma gücünü seyahat acentalarının kullanımına sunduklarını söyledi.

Proje kapsamında seyahat acentaları ile kurulan iş birliğinin, toptancı-satıcı ilişkisinin ötesine geçtiğini vurgulayan Serdar Şahin, “Elimizdeki kıymetleri birleştirerek ortaya çıkardığımız değerler üzerinden, birlikte gelir elde etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

Paket turda ilk…

Affilliate modüllerin otel ve havayolu sektörlerinde yıllardır kullanıldığını hatırlatan Serdar Şahin, paket tur segmentinde ise ilk olduklarının altını çizdi.

“Riskleri partnerlerimizin üzerinden alıp işlerine odaklanmalarını sağlıyoruz”

Projenin seyahat acentalarına gelir sağlamanın yanında kendi markaları ile yollarına devam edebilmeleri için güç vereceğini belirten Serdar Şahin, “Ürün yönetim maliyeti, uçak, otel, araç ve rehber riskinin tamamını biz alıyoruz. Partnerlerimizin ise sadece pazarlama ve satışa odaklanarak gelirlerini artırmalarını ve markalarını geliştirmelerini bekliyoruz” diye konuştu.

1 günde kurulum… Yazılım ücreti yok!

Sistemin altyapısının ve teknolojisinin, kullanıcı deneyimleri esas alınarak oluşturulduğunu anlatan Serdar Şahin, yazılımın seyahat acentalarının web sayfalarıyla entegrasyonunun ise bir günde tamamlandığını söyledi. Sistemi kullanan seyahat acentalarından yazılım kullanım bedeli adı altında herhangi bir ücret talep etmediklerini açıklayan Serdar Şahin, “Amacımız yazılımı satmak değil, birlikte kazanmak” dedi.

Acentalara satış ve pazarlama desteği de verecekler

İş birliğinin sadece ürün ve teknoloji çerçevesinde kalmayacağını belirten Serdar Şahin, sisteme giren seyahat acentalarına satış ve pazarlama desteği vereceklerini sözlerine ekledi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha