Bakanlık gurbetçiye saldıranları cezalandırdı…

Bakanlık gurbetçiye saldıranları cezalandırdı…
07 Ağustos 2023, 15:41
Geçtiğimiz günlerde Antalya’nın Alanya ilçesinde, tatil için gelen gurbetçiye saldıran 6 kişinin, irtibatlı olduğu iki gezi teknesine, hanutçuluktan 30 günlük faaliyetten men cezası verildi.

Tatil için Antalya’nın Alanya ilçesine gelen gurbetçi C.A’ya 6 kişinin saldırısı, sosyal medyada infiale neden oldu. Görüntüler üzerine harekete geçen Kültür ve Turizm Bakanlığı, C.A’ya saldıran 6 kişinin irtibatlı olduğu iki gezi teknesini hanutçuluk yaptıkları gerekçesiyle 30 gün süreyle faaliyetten men etti.

Olay 4 Ağustos Cuma, gece saatlerinde Alanya'da gezi teknelerinin bulunduğu İskele Caddesi'nde meydana gelmişti. Almanya'dan tatile gelen gurbetçi C.A, teknelerin önünden geçtiği sırada, 'hanutçu' diye tabir edilen tekne çalışanları, günübirlik gezi satmak istedi. Bunu reddeden tatilci ile tekne çalışanları arasında küfürleşme yaşandı. Olayın kavgaya dönüşmesi üzerine gurbetçiye; gezi teknesi çalışanı 6 kişi sopalarla saldırdı. Caddeden geçen turistlerin de izlediği kavga, saniye saniye cep telefonu kamerasıyla kayda alındı. Görüntüyü çeken kadının, "Yapmayın kaç kişi saldırıyorsunuz. Yapma, yapma. Yazık değil mi adama. Polisi arayın" sözleri kayıtlara yansıdı. Çevredekilerin kavgayı ayırması ve polisin olay yerine gelmesi üzerine gurbetçinin yanına giden kadının, "Videoya çektim, sen bu videoyu polise ver" dediği duyulmuştu.

Yorumlar
Tamam ????
10 Ağustos 2023, Perşembe 08:23
Bırak videonu izlesin turist; Sen bir televizyon, birde klip çekimi yap bırak televizyonun karşısında izlesin seni turistler kalkıp taciz etmeyin artık! Geliştirin kendinizi biraz
Kral61
10 Ağustos 2023, Perşembe 02:48
Bizim Topraklarimiz da Bize yapilan hasiyetsiz ve şerefsiz saldirilari kiniyoruz..Bütün Avrupa Gurbetcilerini bu durumdan dolayi boykot da Davet ediyoruz..Turizim Bakanliğinin verdiği cezayi gülüncle karşiliyor ve bu şirketlerin Daim olmak karariyla Ruhsatlarini cekmesini diluyoruz! Polislerimizin olaya cok gec gelmesini doğru bulmayip Alanya Polis Müdürlüğünü , her touristik ülkede olduğu gibi daha hizli ve aktif koruma projelerine Davet ediyoruz...
Turizmci
07 Ağustos 2023, Pazartesi 07:09
Bu hanutçular milyonlarca dolarlık tanıtımı turistleri taciz ederek hiç ediyorlar. Bakanlık az bile yapmış! Sırf hanutçular yüzünden bizi değil Yunanistan ı tercih eden binlerce Avrupalı turist var! Adam kafa dinlemeye geliyor bunlar sülük gibi yapışıyor, satın almaya zorluyor ve hatta korkutuyor!
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha