Bakanı Ersoy'un şirketinden milyarlık 2 otel daha!

Bakanı Ersoy'un şirketinden milyarlık 2 otel daha!
08 Ağustos 2022, 09:07
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Haziran ayında yatırımlar için verdiği teşvik belgeleriyle ilgili liste Resmi Gazete'de yayınlandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın Haziran ayında yatırımlar için verdiği teşvik belgeleriyle ilgili liste Resmi Gazete'de yayınlandı. Haziran'da 1335 yatırım teşvik belgesi düzenlenirken turizm tesisi yatırımlarındaki artış dikkat çekti. Öne çıkan yatırımlar arasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy'ıun sahibi olduğu Voyage Turizm'in Serik'te kuracağı iki ayrı otel ve golf tesisi ile BHM Turizm'in Didim'de kuracağı tatil köyü de var.

Bakan Ersoy'un şirketi Serik'e 1200 ve 531 yataklı iki otel yapacak

Bakan Ersoy'un sahibi olduğu Etsgroup bünyesindeki Voyage markası Antalya-Serik'e yapacağı yatırımın teşvike bağlanan tutarı 2 milyar 150 milyon lira. Voyage'in otellerinden biri 1200 yataklı, diğeri 531 odalı olacak.

Voyage Turizm Otelcilik İşletmesi ve İnşaat Sanayi Ticaret Anonim şirketinin Antalya Serik ilçesinde 2 milyar 150 milyon lira tutarındaki modernizasyon projesi de “bölgesel öncelikli yatırım” sınıfında listede yer alıyor.

Şirket, 5 yıldızlı 531 ve 1.200 yataklı iki otel ile golf tesisi yapması karşılığında şu destek araçlarından yararlandırılacak:

Faiz desteği, Gümrük Vergisi Muafiyeti, KDV istisnası, Sigorta Primi İşveren Hissesi 7 yıl, Vergi indirimi %80, YKO %40

Haziran/2022 teşvik listesindeki en yüksek dördüncü yatırım Voyage Turizm Şirketine tanınmış.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha