Bakan Ersoy Turizmde büyüme hedefini açıkladı

Bakan Ersoy Turizmde büyüme hedefini açıkladı
21 Mayıs 2022, 10:26
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Almanya’nın Frankfurt yakınlarındaki tarihi ve turistik Bingen şehrinde başlayan “Back to Travel 2022” (Seyahate Dönüş ) fuarına katıldı.

Almanya’nın en önemli turizmcileri ve çok sayıda Türk turizmci katıldığı fuarda açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy, pandemi sonrası sektördeki son gelişmeleri değerlendirdi.

Bu yıl yüzde 40'lık büyüme hedefliyoruz, yaz sezonu rezervasyonları çok sevindirici

Bir önceki yıla göre turist sayısında yüzde 90’lık bir artış olduğunu belirten Bakan Ersoy, “Bildiğiniz gibi, “Güvenli Turizm” programını pandeminin en başında, yüksek hijyen ve güvenlik standartları altında misafir ağırlayabilmek için başlattık. Sertifikasyon programı artık turizm tesislerimiz için kalıcı oldu. Türkiye, başarıyla uygulanan belgelendirme sayesinde geçen yıl ziyaretçi sayısında bir önceki yıla göre yüzde 90’lık bir artış kaydetti. Bu yıl yüzde 40’lık bir büyüme hedefliyoruz. İlk 4 aydaki rezervasyonlar ve önümüzdeki yaz sezonu için yapılan ön rezervasyonlar da çok sevindirici. Türkiye, uluslararası üne sahip Sürdürülebilirlik Standartları Akreditasyon Kurumu olan Global Sürdürülebilir Turizm Konseyi ile çok önemli bir işbirliği imzaladı ve “Güvenli Turizm Sertifikası”nı “Güvenli ve Sürdürülebilir Turizm” sertifikası olarak sürdürmeye karar verdik” ifadelerini kullandı. (Milliyet)

Yorumlar
Kemal
21 Mayıs 2022, Cumartesi 10:57
Alkole güç yetmiyor otelciyi biraz destekleseniz turiste sumu vereceğiz
Kemal
21 Mayıs 2022, Cumartesi 10:54
Gelde marmarisi gör sayın bakanım hala önümüzü göremiyoruz antalya sömürüyor
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha