Bakan Ersoy: Sağlam raporu verilen binalara geçebilir

Bakan Ersoy: Sağlam raporu verilen binalara geçebilir
16 Şubat 2023, 08:58
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'nda oluşturulan AFAD Koordinasyon Merkezi'nde açıklamalarda bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Malatya'da kamuya ait kültür varlıklarının tamamında hasar tespitinin tamamlandığını belirterek kentte enkaz kaldırma çalışmalarına başlandığını söyledi.

Sağlam raporu almış binalara geçmelerini rica ediyoruz

Bakan Ersoy özel mülkiyetteki binalara ilişkin hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "En geç 1 hafta içinde tamamı denetlenmiş olacak. Sağlam raporu verilmiş olan binalara vatandaşlarımızın geçip, normalleşme sürecinin bu aşamasını da tamamlamayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamız, e-Devlet sistemi üzerinden binalarının rapor süreçlerini takip etsinler. Sağlam raporu almış binalara artık yavaş yavaş geçmelerini, kendilerinden normalleşme sürecinin tamamlanması için özellikle ricada bulunuyoruz" dedi.

Malatya'da 11 bini aşkın konteyner kurulacak

Malatya'da 18 noktada konteyner yerleşim merkezi kurulacağını kaydeden Bakan Ersoy, ilk etapta 11 bini aşkın konteyner kurulacağını, 1110'unun da hizmet vermeye başladığını söyledi. Kentte kamu binalarının hasar tespitlerinin tamamlandığını vurgulayan Ersoy, hasarsız kamu binalarında bugün itibarıyla hizmet verilebileceğini söyledi. Ersoy, hasarlı kamu binalarındaki hizmetlerin ise sağlam binalara taşınılmasıyla başlayacağını dile getirdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha