Bakan Ersoy: O pazardan çok ciddi talep var

Bakan Ersoy: O pazardan çok ciddi talep var
23 Nisan 2022, 10:38
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Rize'de Valiliği ziyaret etti, Vali Kemal Çeber'den bilgi aldı.

Ersoy, yürüyerek Rize Belediye Başkanlığına geçti. Ersoy, burada kentin turizm ve kültür yatırımlarıyla ilgili toplantıya katıldı.

Körfez ülkelerinden çok fazla charter ve direkt sefer talebi var

Toplantı sonrasında değerlendirmelerde bulunan Ersoy, salgın döneminin ardından turizm gelirleri ve turist sayısında hızlı V çıkışları (hızlı düşüşün ardından hızlı turizm artışı) olacağına değindi. Ersoy, "Geçen sene ilk V çıkışı gerçekleştirdik. Bu sene de hızlı çıkışlar devam edecek Türkiye genelinde. Özellikle Körfez ülkelerinden gelen turistlerde çok ciddi, hızlı bir artış öngörüyoruz. Gelen turistler geçen seneki ilk aylarla kıyaslanamayacak kadar yüksek. Uçak taleplerini görüyoruz. Çok fazla sayıda hem charter hem tarifeli sefer direkt yurt dışından talepler var." ifadelerini kullandı.

Rize'nin, mayısta açılması planlanan havalimanıyla şansının yüksek olduğunu belirten Ersoy, "Birçok talep bu noktaya yönlendirilecek. Estetik olarak, pist olarak güzel. Artvin ve Rize'nin ortasında. Doğru bir konumlamayla yapıldığı için turistik açıdan çok fazla rezervasyon alacağını, sayılarda ciddi artış olacağını öngörüyorum." dedi.

Yorumlar
Serhat Öngör
24 Nisan 2022, Pazar 05:09
Körfez ülkelerinden çok talep olması marifet değil.Avrupadan ve medeni ülkelerden talep var mı siz ondan haber verin…Ülkeyi Araplara peşkeş çektiniz.Turist gelsin ayağına Rizede ve Trabzonda her iki tabeladan birisi Arapça…Ben hemen tüm Arap ülkelerine gittim hiç birisinde bir kelime Türkçe tabela yok. Bu arada İkiz kardeşiniz Murat Ersoy’un 2 yıldır ısrarla ödemediği ve iç ettiği Atlasjet çalışanlarının özlük hakları ve birikmiş maaşlarından da bir haber verseniz iyi olurdu ne de olsa senelerce gece gündüz çok zor şartlar altında, büyük fedakarlıklarla şirketiniz ETS tur için hiç aksatmadan yolcu taşıdılar…
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha