Bakan Ersoy, Antalya ve İstanbul'daki son sayıları verdi

Bakan Ersoy, Antalya ve İstanbul'daki son sayıları verdi
30 Mayıs 2022, 12:44
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, katıldığı televizyon programında turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın Çalar Saat programına katılarak turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

43 ülkeden 170'e yakın tur operatörleriyle anlaşmalar yapıyoruz

Rusya-Ukrayna savaşının ardından turizm pazarının çeşitliliği için farklı ülkelerde yoğun tanıtım faaliyetleri yürüttüklerini belirten Ersoy tur operatörleriyle önemli anlaşmalar imzaladıklarını ifade etti. Ersoy, " 43 ülkeden 170’e yakın tur operatörü ile anlaşmalar yapıyoruz. Çağımızın iletişim yöntemlerini uzun bir süredir kullanıyoruz. Biz hep hedeflerimize doğru koşacağız.” diye konuştu

Ersoy Karadeniz’de oluşan çatışma ortamına rağmen 42 milyon turist 35 milyar dolar gelir hedeflerini de koruyacaklarını ifade etti.

Antalya'da günlük 60 bin, İstanbul'da 50 bin turist rakamı geçildi

Türkiye'ye turist gelişleriyle ilgili son durumu da aktaran Ersoy, " Mayıs ayında sevindirici rakamlar alıyoruz. Mayıs'ta İstanbul’a turist girişlerinde günde ortalama 50 bin, Antalya’ya ise dün itibariyle günde 60 bin rakamı geçildi. Türkiye genelinde günde 150 bin turist girişi oluyor” dedi.

Tanıtım çalışmalarıyla ilgili de bilgiler veren Ersoy " Go Türkiye geçen sene yaklaşık 80 milyon tıklanma aldı, bu seneki hedefi 200 milyon tıklanma. Rakipleriyle kıyaslandığında açık ara en fazla tıklanma alan seyahat platformu.” dedi.

:

Yorumlar
Tuğrul
31 Mayıs 2022, Salı 01:04
Geliyorda ne oluyor türk halkı eziliyor gavurlar vur patlasın çal oynasın yapıyor hizmetçi gibiyiz bizler avrupanın rusyanın yeni kölesi türkiye türk halkı ekimde çıkar kokusu dolar olur 30 lira sizde gider malatyada halay cekersiniz alanyada ev kiraları 1+1 4500 lira oldu sen onları konuş turizim bakanı birazda ama siz türk değilsiniz ki türk vatandaşını düşünesiniz size dolar gelsin gerisi umrunuzda değil bunun hesabı sorulur size secimde
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha