Aşılanmış turistleri kabul etmeye başlayacak

Aşılanmış turistleri kabul etmeye başlayacak
14 Nisan 2021, 12:37
Nüfusunun yarısından fazlasını aşılayan ülke 23 Mayıs'tan itibaren aşılı turistlere kapılarını açacağını açıkladı.

Covid-19 salgını nedeni ile ağır darbe yiyen turizm sektörü, 1 yılın ardından İsrail’de yeniden açılmaya hazırlanıyor. İsrail Turizm Bakanlığı ve İsrail Sağlık Bakanlığı tarafından turizm sektörünün yeniden açılmasına ilişkin hazırlanan taslağa göre, İsrail’in 23 Mayıs’tan itibaren Covid-19’a karşı aşılanmış turistleri kabul etmeye başlaması planlanıyor.


Bakanlıklar, taslağın ilk aşamasında sınırlı sayıda turist grubunun ülkeye gelmeye başlayabileceğini ve ikinci aşamada ise bireysel yolcuların İsrail'e girmesine izin verileceğini belirtti. Taslağa göre, tüm ziyaretçilerden İsrail uçağına binmeden önce negatif sonuçlu PCR testi ve başkent Tel Aviv’de bulunan Ben Gurion Uluslararası Havaalanında aşı olduklarını kanıtlayan bir antikor testi sunmaları isteniyor.

İsrail, geçtiğimiz sene Mart ayında Covid-19 ile mücadele kapsamında sınırlarını kapatma kararı almıştı. Şubat ayında ise hükümet, tüm yetişkin nüfusu aşılamayı amaçlayan bir aşı kampanyası başlatmıştı. Sağlık bakanlığı tarafından yayınlanan son verilerde, Yaklaşık 9,3 milyonluk nüfusu sahip olan ülkede, 5 milyondan fazla kişinin Covid-19’a karşı aşılandığı belirtildi.

İsrail’de son 24 saatte 206 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 836 bin 334'e yükseldi. Ülkede son 24 saatte 5 kişinin hayatını kaybetmesi ile toplam can kaybı ise 6 bin 309’a ulaştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha