Antalya'da Cumartesi uçak rekoru kırıldı

Antalya'da Cumartesi uçak rekoru kırıldı
29 Haziran 2022, 09:11
Antalya Valisi Ersin Yazıcı geçtiğimiz Cumartesi kente iniş kalkış yapan uçak sayısında rekor kırıldığını açıkladı.

Kundu tesisler bölgesinde bir programa katılan Antalya Valisi Ersin Yazıcı, gazetecilere yaptığı açıklamada, turizmde güzel bir sezonun devam ettiğini belirtti.

Cumartesi 1003 uçakla rekor kırıldı, 81 bin 104 turist geldi

Farklı ülkelerden misafirlere ev sahipliği yapmaktan mutlu olduklarını vurgulayan Yazıcı, şunları kaydetti:

"Rekorlarla devam eden bir sezon geçiriyoruz. Mutluyuz, memnunuz, İnşallah daha da güzel olacak. İki gün önce Antalya'ya gelen turist sayısında 4 milyonu geçtik. Cumartesi günü bir rekor kırdık, Antalya Havalimanı'na 1003 uçak indi ve kalktı. 81 bin 104 yabancı misafirimiz geldi. İstanbul Havalimanı'ndan sonra en yoğun havalimanı biziz. Gerçekten büyük bir rekor. Havada bir sürü uçak sıra bekliyor. Bu şehrimiz adına sevindirici."

Yazıcı, havalimanında başarılı hizmet sunulduğunu ifade ederek, turizm adına güzel gelişmeler olduğunu aktardı.

Sezon boyunca çok fazla turisti ağırlamayı beklediklerini vurgulayan Yazıcı, "Geçen yılın rakamlarını geçeceğimize kesinlikle inanıyoruz. 2019'u yakalama ihtimaliz biraz düşük olabilir ama geçen yılı geçeceğiz. Beklentiler öyle." dedi.

Yorumlar
CiZreli Gökhan
29 Haziran 2022, Çarşamba 10:34
Uzun bir aradan sonra Antalya havalimanında çok yoğun bir döneme girildi.rakamlar iyi.2022 haziranın sonunda . Haziran 2019 yılındaki 2 milyon 228 bin 994 rakamına ulaşacağı kesin gibi..
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha