Altuğ Uğurola, Küba Başbakanı Manuel Marrero Cruz’dan direkt uçuş için destek istedi

Altuğ Uğurola, Küba Başbakanı Manuel Marrero Cruz’dan direkt uçuş için destek istedi
06 Haziran 2023, 15:26
Küba’nın ilk Türk Kökenli tur operatörü Daytours’un Genel Müdürü Altuğ Uğurola, Küba Başbakanı Manuel Marrero Cruz’dan direkt uçuşlar için destek istedi.

DEİK Türkiye-Küba İş Konseyi’nin düzenlediği toplantıda Küba Başbakanı Manuel Marrero Cruz ile görüşen Daytours Genel Müdürü Altuğ Uğurola, iki ülke arasında turizmin geliştirilebilmesi için, Küba Hükümeti’nin Türk Havayolları’nı kapasite artışı ve direkt uçuş konusunda teşvik etmesi gerektiğini söyledi. Başbakan Manuel Marrero Cruz‘un öneriye olumlu yaklaştığını belirten Altuğ Uğurola, gerçekleşmesi halinde Küba ile Türkiye arasındaki turizm ilişkilerin önemli bir sıçrama yaşayacağını söyledi.

Kapasite artışının Türk Havayolları’nın da gündeminde olduğunu ve bu konuda yetkililerle temaslarının bulunduğunu açıklayan Altuğ Uğurola, “Türk Havayolları Küba’ya Venezüella’nın başkenti Karakas aktarmalı olarak uçuyor. Mevcut kapasitenin yarısını Venezüella dolduruyor. Uçuşların direk Havana olması bile kapasitenin yüzde 100 artması anlamına geliyor. Küba yükselen bir turizm destinasyonu. Türk Havayolları için kapasitenin doldurulması konusunda bir sorun yaşanacağını düşünmüyorum” dedi.

Daytours Genel Müdürü Altuğ Uğurola, Küba Turizm Bakanı Juan Carlos Garcia Granda ile DEİK Türkiye-Küba İş Konseyi’nin düzenlediği toplantıda bir araya geldi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha