Almanların 2023'te en çok gittiği 10 şehir!

Almanların 2023'te en çok gittiği 10 şehir!
26 Aralık 2023, 13:49
Almanların 2023 yılında tercih ettikleri tatil destinasyonları, Skyscanner adlı uçuş arama sitesi tarafından açıklandı.

Almanların 2023 yılında tercih ettikleri tatil destinasyonları, Skyscanner adlı uçuş arama sitesi tarafından açıklandı.

Alman turistlerin 2023’te en çok ilgi gösterdiği 10 destinasyon sıralamasında Türkiye’den 3 kent var

Palma de Mallorca, İspanya: Balear Adaları'na bağlı olan Palma de Mallorca, listenin başında yer alıyor. Adanın güzellikleri ve Akdeniz atmosferi, Alman turistler için çekici kılınıyor.

İstanbul, Türkiye: Türkiye'nin en büyük şehirlerinden İstanbul, tarihi ve kültürel zenginlikleri, eşsiz manzaraları ve lezzetli mutfağı ile Alman turistler için popüler bir destinasyon haline gelmiş durumda.

Antalya, Türkiye: Antalya, güneş, deniz ve tarihle dolu bir tatil için tercih edilen bir bölge olarak sıralamada üçüncü sırayı almış durumda.

Bangkok, Tayland: Asya'nın popüler turistik destinasyonlarından biri olan Bangkok, farklı kültürleri keşfetmek isteyen Alman turistler için cazip bir seçenek olmuş.

Barselona, İspanya: Katalonya'nın başkenti Barselona, mimari güzellikleri, sanat ve kültür etkinlikleri ile Alman turistlerin dikkatini çekiyor.

Londra, Birleşik Krallık: Kültürel zenginlikleri, tarihi yapıları ve modern yaşam tarzıyla Londra, Avrupa'nın popüler şehirlerinden biri olarak listede kendine yer buluyor.

New York City, ABD: Büyüleyici manzaraları, alışveriş olanakları ve kültürel çeşitliliği ile New York, her zaman ilgi çeken bir destinasyon olmaya devam ediyor.

İzmir, Türkiye: İzmir, zeytin ağaçlarıyla çevrili plajları, tarihi alanları ve sıcak atmosferiyle Alman turistler için tercih edilen bir şehir.

Malaga, İspanya: Costa del Sol'un güzel sahillerine ev sahipliği yapan Malaga, güneş ve deniz tatili arayan Alman turistler için çekici bir nokta.

Lizbon, Portekiz: Tarihi dokusu, renkli sokakları ve manzaralarıyla Lizbon, Portekiz'in başkenti, sıralamadaki son destinasyon olarak dikkat çekiyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha