Alman turizmcilerden çağrı!

Alman turizmcilerden çağrı!
24 Ocak 2022, 12:06
Önümüzdeki Pazartesi günü gerçekleşecek olan korona zirvesi öncesinde, Almanya’daki Turizm Derneği, sektör için net bir çağrıda bulundu.

Alman Turizm Derneği (DTV) başkanı Reinhard Meyer DPA’ya verdiği demeçte, “Açık ve kolay kavranabilecek kurallara geri dönmeliyiz” dedi.

En son gerçekleşen federal eyalet konferansında, müşterilerin konaklama endüstrisinde aşı belgesi veya PCR testi sunmaları gerektiğine dair ülke çapında düzenleme getirilmesine karar verildiği söylendi.

Meyer, “Ancak, bu düzenleme farklı şekillerde uygulanıyor ve eyaletler, bir restorana giriş için testin gerekli olup olmadığına kendileri karar veriyor” dedi.

Örneğin, Berlin, Brandenburg, Schleswig-Holstein veya Saarland'da restoranlar, müşterilerinden aşı belgesi veya PCR testi talep ediyor.

Kuzey Ren Vestfalya'daki otellerde aşı belgesi veya PCR testini zorunlu tutulurken, Rheinland-Pfalz'da konukların ve ev sahiplerinin negatif test için ek gereksinime uymaları gerekmektedir.

Meyer, Hessen'de ise olaya bağlı kademeli bir kuralın uygulandığından şikâyet etti. "Krizin yükünü çeken turizm sektörü için bu karışıklık, misafirler ve otel sahipleri için belirsizlik anlamına geliyor."

Meyer, Federal eyaletlerin tek tip bir yaklaşım üzerinde anlaşmaları gerektiğini söyledi. (Artı49)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha