Ali Orkan: Otel müdürleri bile marketlerde çalışır duruma geldi

Ali Orkan: Otel müdürleri bile marketlerde çalışır duruma geldi
21 Ocak 2022, 09:32
Konaklı Turistik İşletmeciler Birliği Başkanı ve ALTİD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Orkan turizmdeki istihdam sorunuyla ilgili dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Antalya'da düzenlenen 32. ANFAŞ Hotel Equipment ve 28. ANFAŞ Food Product fuarları kapsamında ‘Sektörün Başlıca Sorunları’ başlıklı panel gerçekleştirildi.

Panelde Konaklı Turistik İşletmeciler Birliği Başkanı ve aynı zamanda ALTİD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Orkan da konuştu. AB ülkeleri ve Rusya’dan 2022 yılında daha çok turist geleceğini belirten Orkan; “ Türkiye çok özel bir jeopolitik konumda olan bir ülke. Etrafımızda her an dengeler değişebiliyor. Bu nedenle siyasi ve jeopolitik kaynaklı bir sorun yaşamaz isek 2022 yılı ülkemiz için ciddi anlamda iyileşme ve umut vadeden bir yıl olarak geçecektir ” dedi. 2022’ye ait sektör beklentilerinin ardından panelin ikinci bölümünde sektörün yaşadığı en büyük sorunlar masaya yatırıldı.

Orkan: 4 yıldızlı otelin müdürü bile marketlerde asgari ücrete çalışır durumda

Pandeminin sektörlerine yara verdiği en büyük alanın kalifiye eleman noktasında olduğuna vurgu yapan ALTİD Yönetim Kurulu Üyesi Ali Orkan, “2019 sonrası neredeyse 2.5 yıl işsiz kalan bir kesimden bahsediyoruz. Bu insanlar haklı olarak başka sektörlere kaydılar. 4 yıldızlı bir otelin müdürlüğünü yapan kişiler marketlerde asgari ücrete çalışır durumda” dedi.

Yorumlar
Sdkndkn
22 Ocak 2022, Cumartesi 09:10
Bence issiz kaldigindan degil de, Turizm de cektigi cilelerden dolayi hayatinin geri kalanini turizme feda etmek istemiyordur....
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha