Alanya'ya iyi haber... İlk defa Türk bir firma İngiltere'den operasyon düzenleyecek

Alanya'ya iyi haber... İlk defa Türk bir firma İngiltere'den operasyon düzenleyecek
08 Kasım 2023, 15:09
İngiltere Londra'da devam eden 'WTM London' fuarında Alanyalı turizmcileri sevindiren haberler geliyor.

2023’te, 44’ncü yılını kutlayan World Travel Market, Londra’nın Docklands bölgesinde bulunan Excel fuar alanında başladı. 182 ülkeden yaklaşık 5 bin firmanın katıldığı fuarı, 51 bin turizm profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor. Fuarda Alanya’da tanılıyor

Fuarda, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu temsil ediyor. Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer de tanıtım çalışmalarına destek veriyor. Fuarın ilk günü Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüşme gerçekleştiren Alanyalı turizmciler, Kaymakam Fatih Ürkmezer, ALTSO Başkanı Eray Erdem ve ALTAV ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, Alanya-GZP Havalimanı için destek isteğini yinelediler.

Bugün çeşitli tur operatörleriyle bir araya gelen ALTAV ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, 2024 sezonuyla ilgili bilgileri aktardı.

Dahaoğlu: Easyjet 2024'te yüzde 10 daha fazla turist getirecek

Dahaoğlu “İngiltere’nin 2. büyük tur operatörü olan Easy Jet yetkilileriyle yaptığımız görüşme oldukça olumlu geçti. 2023 yılında 250 bin yolcu getiren Easy Jet, 2024 yılında bu sayıyı yüzde 10 artırmayı planlıyor. Odeon Tour ise online satış platformu kurduğunu açıkladı.

On the Beach Holidays'ten 400 bin pax hedefi

On the Beach Holidays Kontrat Müdürü Nigel Robinson ile görüşmemizde, 2023 yılında Antalya bölgesine 310 bin pax getiren firmanın, 2024 sezonu için yüzde 25-30 artışla 400 bin pax planladığını öğrendik.

Best Holiday ilk defa 4 uçakla İngiltere'nin 10 farklı şehrinden Antalya'ya turist getirecek

Pegas Touristic çatısı altındaki Best Holiday, ilk defa 4 uçakla, İngiltere’nin, Londra dahil, 10 farklı şehrinden operasyon gerçekleştirecek. Best Holidays Müdürü Hakan Kavalcı’dan bu bilgiyi almak sevindirici. Şu anlamda önemli, İngiltere’de ilk defa Türk bir firma Türkiye operasyonuna başlıyor. Bu Türkiye ve özellikle Akdeniz Bölgesi için önemli bir fırsat. Jet2 Holidays Pazarlama Müdürü Joe Taylor ile yaptığımız görüşmede, 2023’te 387 bin kişi getirdiklerini, 2024’te ise 445 bin kişi planladıklarını memnuniyetle öğrendim. Fuara Alanya’dan çok sayıda turizmci katıldı. Fuara katılanların ortak fikri, bu yıl WTM’ın geçen yıllara göre çok daha başarılı, aktif ve kalabalık olduğuydu.

İngiltere pazarı artık Alanya için çok daha umut verici

İngiltere pazarı artık Alanya için daha önemli ve umut verici bir pazar, önümüzdeki yıllarda bu pazarda daha etkin pazarlama yapabilmek adına da tur operatörleri ile görüş alışverişinde bulunduk. Umarım başarılı işbirlikleri gerçekleştirebiliriz. 2023 yılında, Rusya ve Almanya’nın ardından, bir milyon 243 bin 922 kişi ile Antalya Bölgesine en çok turist gönderen ülke İngiltere oldu. Dilerim 2024 yılında bu sayılar daha da artar” dedi. Alanya adına yapılan görüşmelerde, Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, yetkililere plaket ve hediyelerini sundu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha