AKTOB üyelerinden depremzedelere 15 bin oda!

AKTOB üyelerinden depremzedelere 15 bin oda!
07 Şubat 2023, 12:15
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) depremzedeler için harekete geçti.

Türkiye'nin 10 ilinde etkili olan Kahramanmaraş merkezli depremin ardından otelciler harekete geçti. Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) yönetimi depremzedeler için ücretsiz oda tahsisi sağladı. Konuyla ilgili AKTOB Başkanı Kaan Kavaloğlu'nun yaptığı açıklama şöyle:

15 bin odayı depremzede vatandaşlarımıza tahsis edeceğiz

"T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımız ve Antalya Valiliğimiz koordinasyonu ile oluşturulan deprem afeti destek koordinasyon merkezinde gerçekleştirilen "Deprem Kriz Toplantısında", afetten etkilenen yaklaşık 15.000 vatandaşımıza, oda konaklaması tahsis edeceğimizi bildirdik.

Yüz yılın afeti olarak nitelendirilen ve kısa zaman diliminde 2 büyük depremin gerçekleştiği bölgelerdeki ağır iklim ve coğrafi koşullar, bölgedeki depremzedelerin acil olarak güvenli alanlarda barındırılmasını gerekli kılmaktadır.

Bu çerçevede, AKTOB Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Birliğimiz üyeleri ile yoğun bir çalışma ve işbirliği içerisinde depremzedelerin barınma ihtiyaçlarının kısmen de olsa karşılanması konusunda iletişimimizi sürdürmekteyiz.

Ülkemizin yaşadığı bu ağır tabloda, zarar gören gören vatandaşlarımızın bölgemizde, konaklamalarına yönelik olarak oda tahsisinde bulunan ve bulunacak konaklama tesislerimizin yönetimlerine müteşekkiriz.

Kriz merkezi ile iletişimimiz 7/24 devam etmektedir. Gelişmelerle ilgili iletişim kanallarımızdan sizleri bilgilendiriyor olacağız."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha