Adnan Yücel: Bu sezon 4 pazarın büyük atak yapacağını düşünüyoruz

Adnan Yücel: Bu sezon 4 pazarın büyük atak yapacağını düşünüyoruz
07 Mayıs 2022, 13:00
1 Nisan'da sezonu açan Six Senses Kaplankaya Bodrum'un Genel Müdürü Adnan Yücel turizm sezonuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Six Senses Kaplankaya, 1 Nisan itibarıyla sezonu açtı. Ekim sonuna kadar açık olacak otel çeşitli milletlerden turist ağırlıyor. VIP tekne transfer servisi haricinde, kişiye özel yat, bot ve tekne ulaşım hizmetleri de veren iskeleleri olan lüks marka kategorisindeki otele, tekne ile gelen misafir oranı da yüksek. Milliyet'ten Duygu Erdoğan'a değerlendirmelerde bulunan Six Senses Kaplankaya Genel Müdürü Adnan Yücel, Bodrum’un cazibe merkezi olmaya devam ettiğini söyledi. Yücel, Rusya ve Ukrayna arasındaki sorunlu ortama rağmen Rusya’dan gelecek misafirlerinin geçen yıl ile paralel olduğunu anlatırken, bu yılki rezervasyon akışlarına dair şu bilgileri paylaştı:

İngiltere, Almanya, İsviçre, Amerika pazarından Türkiye'ye büyük atak bekliyoruz

“Ana hatları ile İngiltere, Almanya, İsviçre ve Amerika’nın bu sezon için talep anlamında büyük atak yapacağını öngörüyoruz. Sezonu 4 farklı dilimle değerlendirmekteyiz. Bu 4 farklı dilimin de tamamen stratejik ve finansal olarak seyir ve değerleri birbirinden farklılık gösteriyor. Ortalama elimizdeki veriler beraberinde birim oda fiyatı, yüzde 30 oranında değer kazanmış durumda. Doluluk anlamında da geçen yıla göre aynı zaman dilimlerini karşılaştırmamız akabinde x 2.5 oranında bir büyüme güncel verilerde kendini belli ediyor.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha