Acenteler bilet değişimlerini nasıl yapacak?

Acenteler bilet değişimlerini nasıl yapacak?
08 Ocak 2019, 11:56
Kültür ve Turizm Bakanlığı A Grubu seyahat acentelerinin müze biletlerinin değişim işlemleriyle ilgili yeni bir duyuru yaptı. Bilet değişimlerinin nasıl yapılacağının örneklerle anlatıldığı duyuruda başvuru formları da yer aldı.

Bakanlığın yeni açıklamasında A grubu seyahat acenteleri tarafından 30 Nisan 2018 ve öncesinde TÜRSAB aracılığıyla satın alınmış olan acente müze biletlerinin geçerlilik süresinin 30 Nisan 2019'da sona ereceği hatırlatıldı. Belirtilen tarihte henüz kullanılmamış olan biletlerin 15 Mayıs 2019'a kadar acenteler tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğüne teslim edilebileceği belirtildi. Teslim karşılığında 31 Aralık 2019 tarihine kadar geçerli olacak ve teslim edilen acente bileti bedelinin yüzde sekseni değerinde avans acenta bilet hesabı oluşturulacağı ifade edildi. Acenteler sahip oldukları avans miktarı karşılığında bu hesaplardan 2019 yılı sonuna kadar peyderpey acente bileti tedarik edebilecek.

Acente bileti değişim başvuru formu da yayınlandı

Bakanlığın yeni duyurusunda bilet değişimlerinin nasıl yapılacağı örneklerle anlatıldı. Duyurunun altında acenta bileti değişim talep formu da yer aldı. Acenteler dilekçeyle birlikte bu formları doldurarak değişimi istedikleri biletleri duyuruda yer alan adrese teslim edecekler. İşte o duyuru:

Kültür ve Turizm Bakanlığı Acente Biletleri Değişim Prosedürü duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha