AB'nin Rus turistlere sınırları ne zaman açacağını açıkladı

AB'nin Rus turistlere sınırları ne zaman açacağını açıkladı
12 Ocak 2022, 08:36
Avrupa Birliği (AB) Turizm Komisyonu İcra Direktörü Eduardo Santander, Avrupa Birliği’nin Rus turistlere kapılarını ne zaman açacağını söyledi.

Rus turistlerin Avrupa’ya özgürce seyahat edebilmelerinde tek engelin hala Sputnik V aşısının AB tarafından tescil edilmesi olduğunu vurgulayan Santander, ayrıca Omicron varyantının yayılmasından kaynaklanan kısıtlamalar nedeniyle de durumun karmaşık hale geldiğini açıkladı.

Bahar mevsiminde Rus turistlerin AB'ye seyahatlerine izin verileceğini umuyoruz

“Rusların yüzde 74’ünün Avrupa’ya seyahat ettiğini ve bu durumun Avrupa için büyük önem taşıdığını biliyoruz” diyen AB Turizm Komisyonu İcra Direktörü, 2022’nin bahar mevsiminde Rus turistlerin AB ülkelerine seyahatlerinin serbest bırakılmasını umduklarını sözlerine ekledi.

Daha önce İsrail’in, Sputnik V aşısı olan Rus turistlerin ülkeye girişine izin verdiğini duyurmuştu.

İsrail makamları, ülkeyi seyahat etmek isteyenlerin Rus aşısı Sputnik V de dahil olmak üzere İsrail tarafından tanınan aşıyı olduktan en az 14 gün sonra ülkeyi ziyaret edebileceğini, aynı zamanda giriş yapanların kişisel sağlık bilgilerini içeren bir çevrimiçi başvuru formunu kalkıştan 48 saat önce doldurmaları gerekeceğini aktarırken, ek olarak kayıt sırasında altı aydan daha e

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha