5 yıldızlı otelde ‘insan hakkı’ ihlali… Görüntüler pes dedirtti!

5 yıldızlı otelde ‘insan hakkı’ ihlali… Görüntüler pes dedirtti!
31 Temmuz 2021, 12:50
Bodrum’da bulunan 5 yıldızlı otel, covid-19’a yakalanan taşeron şirket işçisini, depoda karantinaya aldı. Su ve tuvaletin bunmadığı deponun görüntüleri, sosyal medyada infiale neden oldu.

Bodrum Torba’da bulunan beş yıldızlı otel, covid-19’a yakalanan iki turizm işçisini, saclarla kaplı depoda karantinaya aldı.

Sağlık ve yaşam koşullarına elverişli olmayan depoda karantinaya alınmasına tepki gösteren işçinin cep telefonuyla çektiği görüntüleri sosyal medyada yayınlamasıyla ortaya çıkan skandal, kamuoyunda büyük tepkiyle karşılandı.

Görüntülerden, otel malzemelerinin konulduğu bir depo olduğu anlaşılan "karantina odasında", işçiler için konulan yatakların kirliliği de dikkat çekti.

İnsanlık dışı muameleye maruz bırakılan işçilerden birinin boyacı, diğerinin de bahçıvan olarak görev yaptığı ve otele hizmet veren taşeron bir şirketin kadrosunda oldukları öğrenildi.

Taşeron şirket çalışanlarını suyu ve tuvaleti olmayan depoda karantinaya alan otelin, covid-19’a yakalanan kadrolu çalışanlarını ise birçok açıdan eksiği olan konteyner barakalarda karantinaya aldığı gelen bilgiler arasında.

Etiketler:Otel Bodrum
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha