5 yıldızlı otel el değiştirdi

5 yıldızlı otel el değiştirdi
05 Ağustos 2022, 10:42
Bodrum’un Torba Mahallesi Usuluk Mevkii'nde faaliyet gösteren 5 yıldızlı Thor Otel’in el değiştirdiği öğrenildi.

Bodrum’un Torba Mahallesi Usuluk Mevkii'nde faaliyet gösteren 5 yıldızlı Thor Otel’in el değiştirdiği öğrenildi. Azeri bir iş insanı tarafından alındığı öğrenilen otelin 31 Ekim tarihine kadar mevcut yönetimi tarafından işletileceği de edinilen bilgiler arasında.

Bazı turizm sitelerinde, sahibi Ürdün asıllı Türk vatandaşı iş insanı Abdullah Heyecan olan otelin, bir kamu bankasına olan 32 milyon Avro kredi borcuna karşılık haciz konulduğu ve otelin icradan satışa çıkarılacağı yönünde haberler yayınlandı. Korkusuz Gazetesi yazarı Barış Yarkadaş da otel işletmecilerinin 3 yılı aşkın bir süredir bir kamu bankasına olan kredi borcunu ödemediğini iddia ederek “3 yılın sonunda haciz konulmak zorunda kalınan otel şimdi sessiz sedasız adrese teslim bir ihale ile satılmak isteniyor” ifadesini kullandı.

31 Ekim'den itibaren yeni sahibine devredilecek

Çıkan haberler üzerine Kent Haber’in telefonla ulaştığı otel yetkilileri, otelin icralık olduğu iddialarını yalanladı. Otelin iyi bir teklif gelmesi üzerine hafta başında 35 milyon Avroya Azeri bir iş insanına satıldığını ifade eden yetkililer, 31 Ekim tarihine kadar Ürdün asıllı Türk vatandaşı iş insanı Abdullah Heyecan’ın şirketi tarafından işletilecek otelin bu tarihten sonra Azeri iş insanına devredileceğini belirttiler.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha