2024'te Türkiye turlarının maliyeti ne kadar artacak?

2024'te Türkiye turlarının maliyeti ne kadar artacak?
26 Ekim 2023, 08:59
Coral Group Oteller zinciri İşletme Direktörü Hakan Yılmaz 2024 yılı için Türkiye'ye düzenlenecek turlarla ilgili erken rezervasyon sürecinin başlayacağı tarihi açıkladı.

Coral Group Oteller zinciri İşletme Direktörü Hakan Yılmaz, Antalya'da düzenlenen Starway ödül töreni kapsamında düzenlenen basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu.

2024 için Türkiye erken rezervasyonları Kasım ortasında başlayacak

Yılmaz 2024 yazında Türkiye'ye yapılacak turlar için erken rezervasyonların kasım ayının ortalarında başlayacağını söyledi. Yılmaz artık neredeyse tüm tur operatörlerinin otel sözleşmelerini tamamladığını ve herkesin havayollarının uçuş programlarıyla ilgili kararını beklediğini söyledi. Erken rezervasyon indirimleri daha önce olduğu gibi yüzde 50-60'lara ulaşacak.

2024 yılında Türkiye turlarının maliyeti ne kadar artacak?

Hakan Yılmaz, Rusya'da 2024 yazına yönelik otellerin çoğunun fiyatlarını 2023 kontrat seviyelerinde bıraktığını söyledi. Akaryakıt fiyatları artmadığı sürece uçak yolculuklarının maliyetinde bir artış henüz beklenmiyor. Yılmaz, Türkiye'de 2023 yaz sezonunun yüksek fiyatlarla başladığını, ancak talebin düşük olması nedeniyle otelcilerin ağustos ayına kadar fiyatları düşürmek zorunda kaldıklarını kaydetti. Ortalama maliyet artışı 2022 yılına göreyüzde 15 oldu. Bu bağlamda Rusların tercihleri de değişti: 5 yıldızlı otellere olan talep geçen yıla göre yüzde 5 azalarak toplam satışların yüzde 70'ine ulaştı. 4 yıldızlı otellere olan talep ise % 18'den % 23'e yükseldi.

Coral Travel'in 2024 yazında Türkiye'ye uçacağı şehirler

Coral Travel, bu yıl olduğu gibi 2024 yaz sezonunda da Moskova, St. Petersburg, Kazan, Yekaterinburg, Novosibirsk, Samara, Ufa, Perm, Tyumen, Krasnoyarsk, Mineralnye Vody ve Soçi'den Türkiye'ye uçuş programı planlıyor.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha