'Zengin turist' karantinasına başlıyor

'Zengin turist' karantinasına başlıyor
19 Şubat 2021, 12:08
Turistlerin gözde ülkesi, zengin yolcuları çekmek için geliştirdiği karantina yöntemini hayata geçiriyor.

Güneydoğu Asya'nın gözde turizm ülkesi Tayland, pandeminin başlamasından bu yana ilk defa yabancı turistler için yeni bir karantina formatını test edecek. 6 ülkeden 70 zengin turist 'Villa Karantinası'na alınacak. 21 Şubat'ta ülkeye gelecek zengin turist grubu özel villalarda 14 gün karantinada tatil yapacak.

5 gün odalarından çıkmayacaklar

Brezilya, Kanada, Fransa, Danimarka, Ukrayna ve Amerika Birleşik Devletleri'nden charter uçakla seyahat eden 70 zengin yabancı turist, Endonezya'dan Tayland'a gelecek. Turistler 5 yıldızlı bir butik otel olan Phuket'teki lüks Sri Panwa Resort'un villalarda karantinaya girecek.

14 günlük karantinanın ilk beş günü boyunca ziyaretçiler odalarından çıkmayacak. Turistlerin daha sonra odalarını terk etmelerine ve otel bünyesindeki tesisleri kullanmalarına izin verilecek.

Villa karantinası zengin turistlerden olumlu dönüş alırsa, Tayland bu yönteme ağırlık vererek turizmini geliştirecek.

14 günlük villa karantinası 62 bin lira, Şubat sonuna kadar dolu

Sri Panwa villasında bir gece konaklama 34 bin ruble'ye (3198 lira) mal olacak. Şubat ayı sonuna kadar otel kompleksinde boş yer yok. Mart ayında iki kişinin 14 günlük villa karantinasında kalmanın bedeli 660 bin rubleye (62 bin lira) mal olacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha