Zararımız şimdilik 4 milyon lira!

Zararımız şimdilik 4 milyon lira!
13 Mart 2020, 09:44
Dedeman Turizm Grubu, Denizli'de 2020 yılı beklentilerini paylaştığı bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Dedeman Turizm Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Denizli'nin turizm potansiyelini ön plana çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Dedeman, Denizli'nin şifa kaynağı Pamukkale, arkeolojik değerleri Hierapolis ve Tripolis, dünya kültür mirasına girmesi beklenen LaodDedeman Turizm Grubu Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Banu Dedeman, Denizli'nin turizm potansiyelini ön plana çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Kentin 2020 yılında 3 milyonun üzerinde yerli ve yabancı turist ağırlamaya hazırlandığını ifade eden Dedeman, "Bizler hep birlikte Denizli'nin barındırdığı kültürel ve doğal mirasa sahip çıkan bir yaklaşımla kentin turizm potansiyelini daha da ön plana çıkaracağız." dedi.

Yeşil: Zararımız şimdilik 4 milyon lira, acil tedbir bekliyoruz

Dedeman Turizm Grubu Otelcilik Genel Müdürü İbrahim Gündüz Yeşil de dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle, turizmciler olarak bazı beklentilerinin olduğunu söyledi. Sadece kendi firmalarının şimdiye kadar ki zararının 4 milyon TL olduğunu belirten Yeşil " Bu rakam grup olarak yapılan rezervasyonlarda oluşan iptallerin maliyeti. İptaller ve seyahat kısıtlamaları bu durumu daha da derinleştirecektir. " dedi. Turizmciler olarak konaklama vergisinin ötelenmesini istediklerini sigorta primlerinde de destek beklediklerini belirten Yeşil, şöyle konuştu: " Yeni kurulan Turizm Tanıtım Ajansı için sektörden ciro üzerinden binde 7,5 oranında kesinti yapılıyor. Bu kesintiye ek olarak Nisan ayından itibaren ciromuzun yüzde 1’lik kısmının konaklama vergisi olarak ödenmesi gündemde. Bu rakam 2021'de yüzde 2 olacak. Öncelikle bu kesitinin ötelenmesini mümkünse iptal edilmesini istiyoruz. Ayrıca SGK giderleri noktasında indirim ve teşvik taleplerimiz söz konusu oldu. Bu başlıklarda atılacak adımlar sektörümüzün az da olsa nefes almasını sağlayacak. Aksi takdirde insanların seyahat etmekten dahi korkar hale geldiği bu süreç hem sektöre hem de sektör temsilcilerimize büyük zararlar verecek" (Aynahaber)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha