Zafer Canbaz: Daha güçlü adımlar atmaya hazırlanıyoruz

Zafer Canbaz: Daha güçlü adımlar atmaya hazırlanıyoruz
20 Şubat 2024, 16:01
Hyatt Regency İzmir İstinyePark olarak yeniliklere devam ettiklerini açıklayan Genel Müdür Zafer Canbaz, “İlk yılımız bir tanıtım turuydu, biz İzmir’e İzmir’de bize ısındı. 2024 ile birlikte ne kadar dinamik bir yapı olduğumuzu gösterecek daha güçlü adımlar atmaya hazırlanıyoruz” dedi.

Ege bölgesinin en popüler turizm potansiyeli yüksek tatil beldelerine olan yakınlığıyla dikkat çeken ve dünyaca ünlü Hyatt Hotels’in Türkiye’deki 6’ıncı oteli olan Hyatt Regency İzmir İstinyePark, hayata geçirdiği etkinlikler ve şehir otelciliğine getirdiği özgün bakış açısıyla bölge turizmine katkı sağlıyor. Kişisel ihtiyaçları esas alarak her misafirlerine kendilerini özel hissedecekleri ve evlerindeymiş gibi rahat hissettirecek bir hizmet anlayışıyla yola çıkan Hyatt Regency İzmir İstinyePark, Bu anlamda da İzmir’de şehir otelciliğine bambaşka bir bakış açısı getiriyor. Sanatın hayatın iyileştirici gücü olduğuna inanarak sanata yakın bir mesafede duran ve sanata destek veren adımlarıyla dikkat çeken Hyatt Regency İzmir İstinyePark, 2024 yılında da sanatla iç içe ses getirecek organizasyonlar için hazırlanıyor.

2023 yılının Şubat ayında yıkıcı depremin etkileriyle sarsılan ülke gündemi beraberinde her sektörde olduğu gibi turizm sektöründe de hissedilen ekonomik ve jeopolitik koşulların olumsuz etkilerini getirdi. Turizm sektörü buna rağmen kurduğu kendine has dengeyle ayakta kalmayı başarırken 2024’ün sıcak gündemi Gazze savaşıyla birlikte sektör dinamikleri yine hareketlendi ve alternatif pazar arayışları, çok dikkatli davranılan gider kontrolü ve yerli ziyaretçilerin desteği ile hedefler yeniden belirlendi. Bu noktada özellikle son dönemde turistlerin geleneksel varış noktalarından ziyade yerel kültüre ve deneyimlere yönelme eğilimlerinin arttığı sektörde zengin bir potansiyel sunan İzmir, 2024 için yükselen trendler arasında yer alan bir lokasyon olarak öne çıkmayı başardı.

‘Zor bir turizm yılı geçirdik.’

Turizm sektörünü değerlendiren Hyatt Regency İzmir İstinyePark Genel Müdürü Zafer Canbaz, “Her krizden güçlenerek çıktık. İçinde bulunduğumuz koşullara rağmen Türkiye'ye ilgi devam edecektir. Bu ilginin birçok nedeni var ancak en önemlisi ülkemiz, tarihi, doğal zenginlikleri, iklimi, ulaşım kolaylığı ve birçok özelliği ile turizmde öncü ülkeler arasında yer alıyor. Burada bize düşen görev ise misafirimize en iyi şekilde hizmet sunabilmek ve ülkenin turizm sektöründe gelişimine katkı sağlayabilmek’’ diyor.

Başarılarla dolu bir yıl geride bırakıldı

Hyatt grubunun, Türkiye’deki İstanbul dışında açılan ilk oteli olarak önemli bir misyon üstlenen Hyatt Regency İzmir İstinyePark, bulunuyor. Aralık 2022’den bu yana bölge turizminin gelişimine katkı sağlayan önemli adımlar atan ve birçok değerli etkinliğe ev sahipliği yapan otel görkemli bir açılış etkinliği ile de sektörde adından söz ettirdi. Sene içinde ev sahipliği yapılan kutlama, toplantı, alışveriş festivali, moda haftası, cemiyet ve etki yaratan kişiler odaklı etkinliklerinin yanı sıra gastronomi odaklı keyifli etkinlikleriyle de dikkat çeken Hyatt Regency İzmir İstinyePark yatırımcısı Orjin Grup’un da vizyonu ve desteği ile İzmir’in turizm başta olmak üzere birçok alanda gelecek vaat ettiğini kanıtlamış oldu. Ayrıca küresel sorunlarla mücadele için bir araya gelen üyelerden oluşan Sürdürülebilir Turizm Birliğinin de üyesi olan otel, sürdürülebilir küresel uygulamalarıyla birlikte Turizm ve Geliştirme Ajansı tarafından GSTC kriterlerini karşılayan ve 3.aşama sertifikaya hak kazanmaya aday oteller arasında yer aldı. Hyatt Regency İzmir İstinyePark ayrıca, yanı başında bulunan Ege Bölgesi’nin en lüks alışveriş merkezi İstinye Park’ın sinerjisiyle bölgeyi bambaşka bir boyuta taşımayı da başardı.

Şehir otelciliğine başka bir bakış açısı

Şehir otelciliğine yepyeni bir soluk getiren Hyatt Regency İzmir İstinyePark, etkinlik, organizasyon ve davetler için sıra dışı özellikleriyle de dikkat çekiyor. Yüksek sayıda davetliye ev sahipliği yapan büyük salonlarıyla önemli organizasyonların İzmir’de gerçekleşmesini sağlarken, balkon ve teraslı, dev pencereli salonlar aynı zamanda molaları daha keyifli kılıyor. Sanata olan yakınlığıyla da fark yaratan otelin her noktasında yer alan eserler misafirlere bir müzede ya da sanat galerisinde gezintiye çıkmış gibi hissi yaşatıyor. Hyatt Regency İzmir İstinyePark Genel Müdürü Zafer Canbaz, 2024’e de güçlü ve iddialı girmeye hazırlandıklarını belirterek: “İlk yılımız sadece başlangıç, bir tanıtım turuydu, biz İzmir’e İzmir’de bize ısındı. 2024 ile birlikte ne kadar dinamik bir yapı olduğumuzu, değişimi ve yenilenmeyi nasıl benimsediğimizi gösterecek daha güçlü adımlar atmaya hazırlanıyoruz. Misafirlerimize kendilerini iyi hissedecekleri ve ‘iyi ki buradayım’ diyecekleri deneyimler yaşatmaya devam edeceğiz. İzmir iş dünyasına ve bölge ekonomisine katkı sağlamayı sürdüreceğiz” diyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha