Zafer Canbaz: Butik ve kişiye özel servislerimizle fark yaratacağız

Zafer Canbaz: Butik ve kişiye özel servislerimizle fark yaratacağız
sayfayı yazdır, turizm ajansı
13 Eylül 2017, 15:35
Haziran ayında kapılarını ziyaretçilerine açan The House Residence & Hotel Bomonti Genel Müdürü Zafer Canbaz ile bir röportaj gerçekleştirdik. Zafer Canbaz mimarisiyle fark yaratan The House Hotel Bomonti’ye ilişkin detayları bizimle paylaştı

Modern ve sofistike bir atmosferin hakim olduğu The House Residence & Hotel Bomonti’de; 6 süit olmak üzere toplam 51 oda ile çok amaçlı bir lounge alanı ve wellness bölümü bulunuyor. Tüm odalarda özel olarak tasarlanmış mobilyalar ve aydınlatmalar, yağmur duşlu mermer banyolar ve özel Lokum İstanbul banyo ürünleri gibi The House markasının ayrıcalıklarını yansıtan detaylar düşünülmüş. Otelde, uzun süre konaklamak isteyenler ya da seyahat ederken daha çok alana ihtiyaç duyan misafirler de unutulmamış; junior süitlerde ufak bir mutfak ve oturma alanı, executive süitlerde ise ayrı bir oturma alanı tasarlanmış. Projenin fiziki yönleri ile çok farklı olduğunu ancak THH Collection’ın fiziki kondisyonlardan ziyade yine butik ve kişiye özel servisi ile en önde olacağının altını çizen The House Hotel Collection Genel Müdürü Zafer Canbaz ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

The House Residence ve Hotel Bomonti’nin yatırımcısı hakkında bilgi verebilir misiniz?

42 yıllık deneyimiyle ABD, Rusya ve NATO için yaptığı çok sayıda projeyle uluslararası arenada gücünü ispatlayan Yenigün İnşaat ve hizmet sektöründe kalitesiyle standartları belirleyen bir marka haline gelen The House Hotel; FYP Proje Geliştirmenin konsept ve koordinasyonuyla The House Residence ve Hotel Bomonti projesinde bir araya geldi. Otelimiz, 2017 Haziran ortasında hizmet vermeye başladı.

Otelin hedef müşteri kitlesi kimlerdir? Hangi pazara yönelmeyi planlıyorsunuz?

Otelimizin öncelikle müşteri hedef kitlesi Orta Doğu ve iç corporate pazardır. Bu pazarlar dışında The House Hotel’lerinin her otelinde olduğu gibi tüm uluslararası pazarların milenyum iç ve dış pazarı. Ayrıca markamızın DNA’sını oluşturan sanat, mimari ve yeme içme konusunda herkese kapılarımız açık olacak.

Otelin genel özellikleri hakkında bilgi alabilir miyiz?

Otelde 6 süit olmak üzere toplam 51 oda ile çok amaçlı bir lounge alanı ve wellness bölümü bulunuyor. Tüm odalarda özel olarak tasarlanmış mobilyalar ve aydınlatmalar, yağmur duşlu mermer banyolar ve özel Lokum İstanbul banyo ürünleri gibi The House markasının ayrıcalıklarını yansıtan detaylar yer alıyor. Uzun süre kalmak isteyenler ya da seyahat ederken daha çok alana ihtiyaç duyanlar için junior süitlerde ufak bir mutfak ve oturma alanı, executive süitlerde ise ayrı bir oturma alanı bulunuyor.

Rekabetin yoğun olduğu bir bölgedesiniz. Sizi hizmette farklılaştıracak özellikler nelerdir?

Bomonti bölgesinin yaklaşık 830 odalı bir Hillton Oteli ve birçok rezidans projesi ile rekabete oldukça açık bir bölgedir. Lakin THH Collection bünyesindeki her otel rekabetin çok yoğun olduğu Nişantaşı, Ortaköy ve Karaköy gibi bölgelerde butik hizmet anlayışı, misafirleriyle tek tek ilgilenmesi, otel konaklanmasından ziyade bu deneyimi unutulmayacak bir tecrübeye dönüştürülmesi konusundaki tecrübesi ile fark yarattı. Nişantaşı otelimiz hemen yanı başında bulunan birçok uluslararası marka otelinden daha dolu zamanlar geçiriyor. Projemiz fiziki yönleri ile çok farklı ama THH Collection fiziki kondisyonlardan ziyade yine butik ve kişiye özel servisi ile en önde olacaktır.

Otelin mimari tasarımı hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz?

The House Hotel tarafından sağlanan kişiselleştirilmiş hizmet, lüks yaşam ve konfor sunan The House Residence ve Hotel Bomonti, ana mimaride Piramit Mimarlık, iç mimari ve peyzaj planlamasında da FYP Proje Geliştirme, Conran+Partner ve Hyland Edgar Driver işbirliği ile İngiliz tasarım anlayışının bütün incelikleri yansıtılarak tasarlandı.

İç tasarım, İngiliz ofisi conran + partners tarafından yapıldı. Lüks ve modern bir binayı paylaşan otel ve rezidansın iç tasarımı İngiliz tasarım ofisi Conran + Partners tarafından yapıldı. Endüstriyel detaylar, pratik düzenlemeler, beton zeminler, doğal taşlar, mermer parçalar, sıcak mobilyalar ve özenle seçilmiş sanat eserlerini bir araya getirerek modern ve sofistike bir atmosfer yarattık.


Ferah ve samimi alanlar

Rezidanstaki 155 daire ise hem akıllı tasarımı sayesinde ferah ve samimi bir alan oluşturuyor hem de otelin sunduğu servislerle çok daha geniş bir yaşam alanına yayılıyor. Otelin lounge bölümünde misafirlere her gün açık büfe kahvaltı sunuluyor. Aynı zamanda toplantılar ve etkinlikler için de kullanılabiliyor. Kuru temizlemeden restoranlara kadar misafirlerin ihtiyaç duyabilecekleri her tür mağaza ve dükkan otelin girişinde yer alıyor.

Konfor, lüks ve samimiyet

The House markasının yaşam biçimi rezidans hayatına konfor, lüks ve samimiyet katıyor. Rezidans sakinleri özenle döşenmiş dairelerinin keyfini sürerken otelin konaklama sektöründeki tecrübesinden ve uzmanlığından da yararlanabiliyor. Bazı rezidans sakinleri davetlerini kendi evlerinde organize etmeyi seçerken bazıları ise büyük bir masaya ve açık mutfağa sahip olan lounge bölümünde aileleriyle ve dostlarıyla birlikte samimi ve konforlu bir ortamda vakit geçirmeyi seçebiliyor. İşin organizasyon kısmını ise event ekibi ve şefler üstleniyor.

Sosyal donatı alanları

Spor salonunda son teknoloji ekipmanlar, pilates ve yoga için kullanılabilen bir stüdyo ve 110 metrekarelik ısıtmalı kapalı havuz var. SPA ise modern ve geleneksel terapileri bir arada sunuyor. Mermer bir hamam, saunalar, buhar odaları ve masajdan cilt bakımına çeşitli terapilerin uygulandığı terapi odaları bulunuyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
 
 
captcha